Eesti uudised

Meest kahtlustatakse pedofiilias (1)

Arvo Uustalu, 25. aprill 2015, 07:00
KAHTLUSALUNE: 50aastast Tartus kinni peetud meest on varemgi pedofiilia eest karistatud. Foto: Politsei
Lõuna prefektuuri lastekaitseteenistus pidas Tartus kinni mehe, keda kahtlustatakse seksuaalkuriteos alla 14aastase lapse suhtes. Kriminaalmenetluse alustamise põhjustest selgub, et teda on varemgi sama süüteo eest karistatud.

Mees on kohtu loal vahi alla võetud ning politsei palub avalikkuse abi, et selgitada välja tema teisi võimalikke süütegusid ja nende ohvreid.

Samal teemal

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku sõnul alustati kriminaalmenetlus 50aastase mehe vastu, aga kuriteo uurimine on alles algusjärgus. See on delikaatne teema ja prokuratuur ei avalikusta, kas see on ühekordne juhtum, kas kahtlustatav sai kuriteoga hakkama tüdruku või poisi suhtes ja kus kahtlustatav süütegu toimus.

Menetlust alustati seaduseparagrahvi järgi, mis viitab, et mees on samalaadse kuriteo varemgi toime pannud. Seega ootab süüdismõistmisel teda kaks kuni kaheksa aastat vangistust.

Äsja, märtsis, tabati Tallinna südalinnas Rootsist pärit 45aastane pedofiil Mattias Hansson. Eestis viibinud mees saadi kätte vahetult pärast seda, kui politsei avaldas meedias tema foto. 6. aprillil otsustas Harju maakohus, et pedofiili Rootsile loovutamine on õiguspärane. Prokuratuurist kinnitati Õhtulehele, et 15. aprillil lahkus Hansson Rootsi vanglaametnike saatel Eestist.

Praegu on pedofiiliakuriteo eest vanglas ka 45aastane Toomas Meola. Mullu novembris taotles Meola enda tingimisi vabastamist, kuid kohus leidis, et see oleks ennatlik. Meola karistusaeg peaks lõppema tuleva aasa oktoobris. Veel Toomas H. Liivi nime all mõisteti ta 2006. aastal vangi, sest kasutas seksuaalselt ära 9–12aastaseid poisse.

1 KOMMENTAAR

m
Mees kiirustas, sest seadus pole veel jõustunud. 26. aprill 2015, 09:09
Saab karistuse, aga kui sellel (kaua oodatud seadusel) uuel seadusel on ka tagasiulatuv mõju, siis on mees õige pede ja saab vabaks. Sooäär jt. 40 saadikut, endised toompealased, võidelge oma liikmete ja uusliikmete "õiguste" eest. Kui 16lt saab juba valida, siis... Kuradi ropud olete küll.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee