Raha

Maailma rahvastik kasvab, investeerige toiduainetetööstusse! (2)

Õhtuleht.ee, 25. aprill 2015, 17:37
 Reuters / Scanpix
Vana hea investeerimissoovitus ütleb, et raha tasub paigutada sektoritesse, mille toodangut läheb inimestel vaja nii headel kui halbadel aegadel. Üks selline sektor on toidu- ja joogitööstus, mida ootab ees kindel kasv, kirjutas ajakirjas Investeeri OÜ Grant Thornton Rimess partner Eva Veinberg.

Veinberg kirjutas, et 2050. aastaks on meid maamunal ligi 10 miljardit (2015. aasta jaanuari alguses oli rahvastiku arv 7,28 miljardit).

"Küllap pole üllatav, et suurim rahvastiku juurdekasv toimub Aasias ja Aafrikas. Seejuures peab Hiina, hetkel suurima rahvaarvuga riik maailmas (1,39 miljardit inimest), mõne aja pärast loovutama esikoha Indiale, kus praegu elab 1,27 miljardit inimest," lisas ta.

Rahvaarvult maailmas hetkel seitsmendal kohal platseeruv 181 miljoni elanikuga Nigeeria edestab aga umbes kolmekümne aasta pärast USA-d (praegu 324 miljonit elanikku) ning Musta Mandri vaesest paigast saab vähemalt rahvaarvu poolest maailmas eesrindlane: elanike arvult jõutakse 30 aasta pärast viiendaks riigiks.

Nagu vaestes riikides ikka, läheb ka Nigeerias lõviosa inimeste sissetulekust toidule: praegu kulutab keskmine nigeerlane söögile-joogile koguni 73 protsenti oma teenistusest ning sealne turg kasvab kiiresti koos keskklassi kosumisega. Nigeerlaste tarbimisharjumused on aga muutumas – nii näiteks soovivad nad osta pakendatud toitu, ja kuna kodumaine toidutööstus pole kuigi arenenud, sõltub nende toidulaud suures osas ekspordist Aasiast, Euroopa Liidust ja Lõuna-Aafri­ka Vabariigist.

Hiinas elab aga üle 300 miljoni keskklassi esindaja, kes, pelgavad kohaliku toidu- ja joogitööstuse kehva kvaliteediga toodangut ja on meelsasti valmis kulutama kvaliteedimärki kandvatele välismaistele brändidele.

Kuna Hiina teeb massiivseid investee­ringuid infrastruktuuri, saab kogu riigis peagi kasutada head õhu-, raudtee- ja veetransporti. See avab välismaalastele varem ligipääsmatuks jäänud Hiina kesk- ja lääneosa.

Indias oodatakse keskklassi kasvamist 50 miljonilt 583 miljonini. Sealsest elanikkonnast on rohkem kui pooled alla 30-aastased, kes kõik ootavad toidu- ja joogikaupadelt kõrget kvaliteeti ja mit­mekesist valikut, pöörates seejuures tähelepanu ka orgaanilistele toodetele. 

2 KOMMENTAARI

u
Umbrohi 26. aprill 2015, 15:23
Ja meie veel aitame aafriklasi. Ükskord kõik see veel suure kaosega lõpeb!
j
ja niimodi need 25. aprill 2015, 18:19
toiduaine hinnad tõusevad lakke

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee