Krimi

Kohus kaalus täna väärkoheldud Emily emalt vanemlike õiguste ära võtmist (26)

Delfi/Õhtuleht.ee, 24. aprill 2015 16:54
Keiti VoogreFoto: ARNO SAAR
Tartu maakohtu Võru kohtumaja vaagis täna kinniste uste taga, kas rahuldada Võru linna avaldus ja võtta oma kaheaastase tütre Emily kallal vägivalda tarvitanud Keiti Voogrelt ära isiku- ja varahooldusõigus.

Koos õega kohtumajja saabunud Voogrel oli Delfi fotograafi sõnul hoogne samm ja üsna rõõmus nägu. Kinniseks kuulutatud istung kestis umbes tund aega, pärast mida lahkus Voogre koos õega kohtumajast.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ütles, et kohtuistung oli kinnine nii eraelu kaitseks kui alaealise huvides. Tamm lisas, et kohus teeb lahendi teatavaks hiljemalt 30. aprillil.

Refereeritud artikli täistekst ja fotod Delfis.

Emily kasuisa Egert Musta mõistis Harju maakohus 15. aprillil süüdi lapse korduvas kehalises väärkohtlemises ja eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises ning mõistis talle liitkaristuseks üheksa-aastase vangistuse.

Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt on eeluurimisega tuvastatud, et Must peksis 3.-16. septembril 2014 Maardus asuvas majas oma elukaaslase tütart ning tekitas sellega lapsele ka eluohtliku vigastuse.

Emily ema elas varem Võrus, kuid kolis siis Harjumaale. Möödunud aasta septembris ütles üks tema Võru naaber Õhtulehele, et lapse ema käis öösiti pidudel, kusjuures tema aastane laps oli kodus tõenäoliselt üksi.

Väike tüdruk toodi mullu septembris Tallinna lastehaiglasse üliraskes seisundis. Laps oli teadvuseta ning mitmed vigastused tema kehal viitasid, et ta on kannatanud ränga füüsilise vägivalla all.

Samal teemal

28.02.2016
Väikese Emily sandistamises süüdi mõistetud Egert Must jäi ka enda lapse hooldusõigusest ilma
05.08.2015
Pisitüdruku peksja otsib õigust riigikohtust
21.04.2015
Võru linn tahab väärkoheldud Emily emalt vanemlikud õigused ära võtta
16.04.2015
Pisitüdruku sandistanud kasuisa peab 9 aastaks vangi minema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee