Eesti uudised

Kas Elionil kulub sajameetrise kraavi kaevamiseks tõesti 33 600 eurot? (16)

Sander Silm, 24. aprill 2015 16:49
Riigikogu liiget Meelis Mälbergi jahmatas summa, mida Elion küsis netikaabli paigaldamise eest.Foto: TEET MALSROOS
Suur oli Riigikogu liikme Meelis Mälberg imestus, kui ta sai Elionilt hinnapakkumise, milles telekommunikatsioonifirma küsis internetikaabliga liitumise eest ei vähem ega rohkem kui 33 600 eurot. Sealjuures läheb võrgukaabel Mälbergi majast mööda 95 meetri kauguselt.

Meelis Mälberg soovis vedada oma Värska alevikus asuvasse majja internetikaabli, kusjuures kaablivõrk möödub tema majast vaid 95 meetri kauguselt.

Suur oli poliitiku üllatus, kui Elion küsis selle töö eest ei vähem ega rohkem kui 33 600 eurot ning selle raha eest soostus Elion tegema välise sidetrassi kaabeldustööd ja ühendama valguskaabli sihtpunktiga.

Ehk teisisõnu võis pakkumisest välja lugeda, et sajakonna meetrise kaablitrassi rajamiseks kuluks Elionil 33 600 eurot.

Eesti Telekomi pressiesindaja Raigo Neudorfi sõnul aga lugu päris nii pole. "Selle juhtumi puhul on osapooled (klient ja Eesti Telekom) teineteisest natuke mööda rääkinud. Nagu selgub, on klient pidanud silmas vaid viimase juurdepääsuühenduse väljaehitamist (kõnealune 95 meetrit) oma koduni. Paraku ei ole tegu valguskaabli vaid vaskkaabli lõpp-punktiga. Eesti Telekomi poolt välja pakutud kalkulatsioon sai aga tehtud lähimast valguskaabli lõpp-punktist, mis asub kliendi aadressist 1,5 km kaugusel. Seetõttu arvestati Eesti Telekomi poolses hinnapakkumises, kui palju maksab 1,5 km trassi projekteerimine ja valguskaabli väljaehitamine," selgitas ta.

Neudorf lisas, et kliendi hoonest kulgeb tõepoolest 95 meetri kauguselt mööda ka töötav vaskkaabel. Kui Mälberg rahuldaks tema sõnul väiksema (alla 100 Mbit/s) lairiba kiirusega, on võimalik vaskkaabli ühenduse ehitamine lähemast vaskvõrgu lõpp-punktist. "Selle orienteeruv maksumus on kordades väiksem," täpsustas ta.

"Selle juhtumi valguses on hea uudis see, et juba sel suvel valmib Eesti Telekomil spetsiaalne veebilahendus, kus igal huvilisel on võimalik näha, milliseid ühendusi ja millise ligikaudse maksumusega tal on võimalik tellida. Ühest küljest lihtsustab ja kiirendab see kliendi ja operaatori vahelist suhtlust, teisalt võimaldab sama piirkonna klientidel koopereeruda ja lihtsama vaevaga meie käest ühispakkumisi küsida," lisas Neudorf.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee