Teleblogi

ARVUSTUS | "Kaardimaja" – väga valusad ohverdused (1)

Merit Maarits, 24. aprill 2015 15:13
Foto: Reuters / Scanpix
Nagu sai nenditud juba eelmisel korral, on sündmused „Kaardimajas“ võtnud omale tõepoolest väga sõjaka ilme ning vastasleerid otsimas järjest armutumaid vahendeid, kuidas üksteist alistuma sundida.

Kuigi praegu ei näi kumbki osapool laskvat end julmadest manöövritest heidutada ning võitjat-kaotajat ette ennustada veel keeruline, võib sellegipoolest rääkida juba praegu mõnedest väga valusatest ja tagasipööramatutest kaotustest.

Samal teemal

Eks ole Underwoodid teinud varemgi ohverdusi, kindlustamaks oma positsiooni ja jätkuvat autoriteeti ning kõrvaldades neile kahjulikke isikuid ja potentsiaalselt ebasoodsate olukordade tekkimisvõimalusi.

Seekordsed ohverdused on aga natukene teistsorti, kuivõrd nii Frank kui ka Claire on sunnitud tulejoonele jätma inimesed, kes on neile seni olnud ainult truud ning kellesse nemadki on jõudnud ajapikku kiinduda.

Aga Underwoodid pole tegelikult kunagi andnud päriselt põhjust uskuda, et nad võiksid omaaenda heaolu kellegi teise heaolu nimel panti panna või ohverduseks tuua. Nad on osavad taolise usaldustunde tekitamisel, kuid inimesed, kes õpivad neid usaldama, et tegelikkuses petetud ning tegelikke Underwoode ei tunne.

Rohkem kui Franki ja Freddy puhul, ilmnes see Claire’i ja Adami vahelises konfliktis, kus endisest armastusest jõudis väga lühikese aja jooksul saada väga intensiivne vihkamine, kuigi eks see piir täpselt nõnda õhuke olegi. Claire’i jaoks polnud Adami selline reetmine küll täiesti meeltmööda, kuid see ei takistanud tal seda sellegipoolest üpris süüdimatult teha.

Üleüldse näitas Claire end seekord eriti halastamatust küljest, tehes silmad ette isegi oma abikaasale Frankile, kes isegi nentis, et ta ei teagi, kas tunda uhkust või õudu. „Ehk mõlemat“. Jah, sest kuigi sellise naisega on maailmavallutamine puhas lust, ei pruugi tolle sisemise looma lõplik vallapäästmine olla neile ilmtingimata kasulik.

Franki ja Freddy puhul on lugu pigem kurb, kui õudne. Adam oli Claire’i elust eemale tõugatud juba nii või naa, kuid Freddy oli Frankile juba täitsa sõber ning võimalus aeg-ajalt kõikematvast tööelust hingetõmbemoment võtta. Aga nagu näeme, siis ühele Underwoodile kohaselt ei saa mingisugune sõprus kindlasti hakata segama vahele karjäärialastele šanssidele. Selline see Underwoodide süsteem kahjuks on ning taolises igast küljest pitsitavas olukorras ka ainuvõimalik.

Freddy söögikoha sulgemisega sai "Kaardimajas“ läbi justkui üks ajastu ning nüüdsest peale on hakkab kõik teistmoodi olema. Mis saab Freddyst ja millisest söögikohast hakkab Frank edaspidi meelerahu ja sama häid ribisid saama? Vaevalt „Kaardimaja“ kulutab aega neile küsimustele vastuste otsimisega, sest nüüd, kui Tuskil on lastud piisavalt pikalt lammutada, on Underwoodidel aeg anda vastulöök, mis ei tõotab neile omaselt olla äärmiselt vaatemänguline.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee