(TEET MALSROOS)

Minult hakati ükspäev uurima, et kas ma ikka Marile juba raha kogun. Ütlen ausalt, et ei kogu ma midagi. Ma tean, et raha väärtus paraku kahaneb ajaga nii ehk naa, seega isegi kui ma iga kuu paneksin 100 eurot kõrvale (mis on ju suur raha), võib 17-aasta pärast olla nii tühine summa, et sellel ajal saab Mari heal juhul sõpradele ühe korraliku peo pidada ja asi ants. 

Ma vist isegi julgesin ennast niimoodi väljendada, et ma usun, et ma olen piisavalt võimekas inimene, et suudan oma last majanduslikult aidata ka ilma raha kogumata. "Ahsoo, et sa siis suudad oma lapsele ilma kogumata auto ja korteri osta, kui ta seda täisealisena soovib?" uuriti minult.

Ei, seda ma küll ei arva, aga päris ausalt ma ei arva, et ma seda ka tegema peaks. Muidugi oleks tore, et kui ma olen selleks ajaks oma eluga sealmaal, et oman piisavalt suuri sissetulekuid, et oma lapsele seda võimaldada, kuid kui ma elan ütleme näiteks sama elu, mis praegu, siis ma ei leia küll, et see kuidagi väga vale oleks, et ma oma lapsele korterit ja autot ei osta. Kas noored seda ise tegema ei peaks? Ei saa ju ometi igalt lapsevanemalt eeldada, et hea vanema tunnuseks on võsukesele ostetud elamine, või mis?

Minu vanemad mulle ka korterit ei kinkinud. Jah, nad ostsid korteri, kus ma võisin üüriraha maksmata sees elada, kuid korter on ikkagi nende oma, mitte minu. Minu meelest oleks kummaline eeldada, et kui nad saavad, peavad nad selle mulle ostma. Ma olen ju täiskasvanud inimene ja kui ma tahan endale oma elamist, tunduks normaalne ise selle suunas püüelda ja see ise ära teha. Vanemate töö on ikka oma lapsi kasvatada, mitte neile kõik asjad eluks ette osta.

Veidi kahepalgeline muidugi, sest kui Mari tuppa astuda, näeb see välja nagu keskmise suurusega mänguasjapood - seal on mitu kiikhobust, mänguköögid, nukumajad, kotsihunnikud, tõukerattad, jooksurattad, telgid, pallimered ja jumal teab, mida kõike veel lastele välja mõeldud on - see tema toas eksisteerib. Ma lihtsalt tunnen, et ma tahaks talle KÕIKE osta. Loodame siis, et see kunagi üle läheb, sest tegelikult tahaks siiski, et laps oskaks oma asju hinnata ja väärtustada, mitte ei eeldaks, et emme ja issi talle kõik kuldkandikul ette kannavad.

Kas teie korjate lapsele raha?

Jaga artiklit

7 kommentaari

L
ljubar  /   12:49, 8. mai 2015
kas ainuld ema peab korjama lapsele raha ja ostma korteri ja auto
8
8-lapse ema  /   23:10, 5. mai 2015
Mina panen ka oma lastele iga kuu raha kõrvale et,neil suureks kasvades oleks hea ülikoolis käia või siis,oma päris elamine osta

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis