Eesti uudised

Algas Kaitseliidu suurõppus "Hunt 2015" 

Toimetas Sander Silm, 24. aprill 2015, 13:02
Foto: Sander Silm
Kaitseliit korraldab 24.-26. aprillini Põhja maakaitseringkonna õppuse"Hunt 2015".

Õppus toimub KV keskpolügooni lõunaosas, Tõõrkõrves, Rabasaares, Läste ja Patika piirkonnas. KLi Tallinna, Harju ja Rapla malevate allüksustest moodustatud maakaitsepataljonile lisaks on maastikul vastutegevuses Kalevi jalaväepataljon ja Ameerika Ühendriikide kaitseväelased.

Keskpolügooni alal tegutsevad liitlasüksused Abrams M1A2 tankidega. Õppusel osalevad jalaväeüksused on suurema lahingutegelikkuse saavutamiseks varustatud osaliselt laservestisüsteemiga MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System). Kokku on maastikul 1500 kaitseliitlast, kaitseväelast ja liitlaste sõdurit.

Õppus lõppeb 26. aprilli keskpäeval rivistusega KV keskpolügoonil ja rännakkolonnid
alustavad seejärel pühapäeva pärastlõunal liikumist Tallinna, Paldiski,
Rapla, Keila ja Kose suunas.

Matkimaks kontakti vastasega kasutatakse õppusel liitlastelt laenatud MILES-süsteemile lisaks imitatsioonivahendeid: eelkõige paukpadruneid ja suitsuküünlaid. Asutuskeskustes (Läste/Lehtse) lahingutegevust ei toimu, kuid tavapärasest enam on liikvel KLile kuuluvaid veokeid ja kaitseväe soomustransportööre PASI. Üksiktalude lähistel välditakse lahingutegevust ja sellise vajaduse tekkimisel kooskõlastatakse tegevus omanikega.

Kaitseliit ei takista liiklust üldkasutatavatel teedel, kuid palub elanikel piirkonnas liikudes olla tavapärasemast tähelepanelikumad. Kuna tegemist ei ole demonstratsioonesinemistega, vaid osaga tavalisest KLi väljaõppest, siis palub Kaitseliit õppuse ala elanikel kaitseliitlaste tegevusse mõistvalt suhtuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee