Eesti uudised

Miks on vaja lahtiste uste päevi? Riigikogu uksed on ju alati valla (2)

Jaan Väljaots, 24. aprill 2015, 07:00
SABA: Eile riigikogu 96. sünnipäeva puhul avatud ukse taha tekkis huvilistest väike järjekord.  KARMEN EKBAUM
Riigikogu 96. sünnipäeva puhul olid eile Toompea lossi uksed kõigile avatud. Mängis orkester, rahva küsimustele vastasid haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, justiitsminister Urmas Reinsalu ja kultuuriminister Indrek Saar, mängiti mälumängu, korraldati ekskursioone lossi ja Pika Hermanni torni.

Nagu aasta algul Facebooki sattunud öised fotod kaunist neiust Pika Hermanni tipus paljastasid, ei pea tegelikult riigikogusse pääsemiseks ootama lahtiste uste päeva ega sabas seisma, vaid selliseid ekskursioone võivad korraldada kõik riigikogu liikmed. Asi tuleb vaid eelnevalt kooskõlastada riigikogu kantselei direktori ja julgestuspolitseiga. Eelmainitud foto sünni juures olnud Rainer Vakra (SDE) selgitas toona, et korraldas detsembris mitu hilisõhtust ekskursiooni neile, kes soovisid näha jõulutuledes vanalinna. "Kuna tööpäeva õhtutel on inimestel palju tegemist, siis põhiliselt soovitaksegi osaleda ekskursioonidel just laupäeva ja pühapäeva õhtutel," põhjendas Vakra, miks tehti pildid laupäeva, 13. detsembri öösel.

Enamasti on ekskursioonid olnud siiski päevasel ajal ja tööpäeviti. Ametikohustest tulenevalt on teistest rohkem gruppe torni tippu viinud asespiiker Jüri Ratas (KE). Kuid silma torkavad ka Kalle Palling (RE) ja eelmises riigikogus Mart Laari asendanud Andrus Saare (IRL).

Ekskursioonile riigikokku saab aga minna ka saadikuid tülitamata. Eile sünnipäeva puhul avatud riigikogu uuendatud veebilehel (koos infoarhitektuuri, analüüsi, disainimise ja arendamisega läks see maksma 98 000 eurot) on hõlpsasti leitav info giidide ja ekskursioonide kohta.

Eilsel lahtiste uste päeval tutvus riigikoguga 3500 huvilist. Möödunud aastal käis seal ekskursioonil üle 30 000 inimese.

2 KOMMENTAARI

u
Uksed valla alati? 25. aprill 2015, 07:10
Neid päevi on vaja selleks, et siis tulevad kõik loodrid-kogulased ka platsile - vaja on neid päevi rohkem ikka 101-le sealolijale!
j
Jaana 24. aprill 2015, 07:30
Käisime ka Riigikogu vaatamas.Tore oli,köik lihtne ja samas nägime poliitikuid nende igapäeva töös.Tore oli ka see,et köik oli viisakas ja ei oldud vi...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee