Eesti uudised

Jüri Ratas: Eesti vajab uut koalitsioonilepet (22)

Õhtuleht.ee, 23. aprill 2015 19:50
Jüri RatasFoto: Alar Truu
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna Keskerakonna Põlvamaa piirkonna aastakoosolekul poliitilise ettekandega. Jüri Ratas rõhutas, et Eesti ühiskond ootab uut ja õiglasemat koalitsioonilepingut või täiesti uut valitsust. 

"Valitsusparteide kavatsus tõsta ulatuslikult kütuseaktsiise ning majutusteenuse käibemaksu suurendab otseselt ja kaudselt inimeste väljaminekuid ning halvendab oluliselt Eesti ettevõtluskeskkonda. Tegemist on läbi analüüsimata muudatustega, mida on kritiseerinud nii maksueksperdid, majandusteadlased, ettevõtjad kui ka opositsioonierakonnad," selgitas Jüri Ratas. "Viimastel nädalatel on selgunud, et mõlemas küsimuses on põhimõttelisi eriarvamusi ka koalitsiooni enda sees."

Samal teemal

"Iga poliitiku kohustus on anda endast parim Eesti rahvaarvu taas tõusule viimiseks, väljarände pidurdamiseks ning inimeste heaolu tõstmiseks. Tänane koalitsioonileping ei paku neile põhiküsimustele selgeid ja konkreetseid lahendusi. Rahvastikukriisi ületamiseks ei piisa kosmeetilistest muudatustest Exceli tabelis. Eesti vajab põhimõttelisi muudatusi maksu- ja majanduspoliitikas ning sotsiaalvaldkonnas, et otsustavalt vähendada ühiskondlikku ja piirkondlikku ebavõrdsust," selgitas Ratas.

"Maratonläbirääkimiste tulemusena moodustatud "kõhklusliidu" koalitsioonileping on ilmselgelt ebaõnnestunud. Valitsuse osapooltel tuleb ausalt peeglisse vaadata ning seda tunnistada. Eesti vajab uut ja õiglasemat valitsuslepet, mis lähtub meie riigi ja rahva pikaajalistest huvidest ning tegelikest väljakutsetest. Kui Reformierakond ei soovi või ei suuda ühiskonna ootustele vastata, siis tänane parlamendi koosseis võimaldab ka mitmeid alternatiivseid enamusvalitsusi," lõpetas Jüri Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee