Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 23. aprill 2015 07:00
Taani parlamendis kiideti teisipäeval heaks seaduseelnõu, mis keelustab inimeste ja loomade seksuaalvahekorra.

Alates 15. maist võib loomaga seksuaalvahekorda astunud inimest karistada kuni üheaastase vanglakaristusega. Korduvrikkumisel võib trellide taha minna juba kaheks aastaks.

Seaduseelnõu esitas mullu oktoobris parlamendile arutamiseks põllumajandusminister Dan Jorgensen. "Kuna reeglid on ülejäänud Euroopas karmistunud, siis tekib oht, et Taanit hakatakse pidama selle kalduvusega inimeste pelgupaigaks. Seetõttu soovin saata selge signaali, et Taani pole pelgupaigaks inimestele, kes tahavad loomi seksuaalselt ära kasutada," rõhutas ta.

Põllumajandusministrit sundis tegutsema tõsiasi, et Taanist kujunes zoofiilide sihtriik, sest Norras, Rootsis, Suurbritannias ja Saksamaal oli seks loomadega juba keelustatud.

"Nad tulevad väikebussides, peamiselt Saksamaalt ja Rootsist, kuid nende seas on ka hollandlasi, britte ja Taani pealinna Kopenhaageni elanikke. Nad tulevad, et külastada teatud talu. Mehed, aga ka naised. Talumees näitab neile hobusetalli ning kasseerib siis igaühelt kuni 1300 Taani krooni (174 eurot). Lisa tuleb maksta siis, kui soovitakse toimuv kaameraga jäädvustada. Talumees ootab kõrvalruumis, kui kunded hobuste juurde lähevad," nii kirjeldas mullu sügisel loomaseksisõprade külaskäiku Taani hobusefarmi Saksa konservatiivne päevaleht Die Welt.

Sama päevaleht lisas, et paljud taanlased pakuvad internetiportaalides loomaseksihuvilistele raha eest ka oma koeri.

Kui palju loomaseksibordelle Taanis tegutses, seda sealsed ametkonnad ei tea. Kuna zoofiilia ei olnud senini karistatav, siis ei peetud Taani politsei sõnul niisugust statistikat. Samas tunnistatakse, et internetis vahetatavate piltide põhjal otsustades on zoofiilia kuningriigis laialt levinud.

Kuigi zoofiilid väidavad, et nad loomadele mingil juhul liiga ei tee, on Taani põllumajandusminister teistsugusel arvamusel. "Loomi tuleb kohelda austuse ja hoolega ning neil on õigus erikaitsele, sest neil pole võimalik keelduda," rõhutasDan Jørgensen.

Ajalooliselt on inimesed alati loomadega seksinud ning zoofiilia ei ole haigus, arvab Taani seksuoloog Rikke Pristed, kes peab zoofiiliat fetišiks.