Maailm

Facebook tõi haige tüdruku sünnipäevale sadu külalisi (10)

Aadu Hiietamm, 23. aprill 2015 07:00
PALJU KINGITUSI: Sünnipäevale saabunud 300 inimest tõid kaasa kingitustemäe.Foto: Facebook
Ema kutsus nädalavahetusel tütre kümnendale sünnipäevale kümme koolitüdrukut, kuid viimased ei võtnud vaevaks kutsele vastatagi. Seejärel esitas ema sünnipäevakutse Facebooki kaudu. Oodatud olid ka võõrad inimesed koos 9–11aastaste lastega. 

Facebookis esitatud kutse peale saabus vähemalt 300 külalist ja sünnipäevapidu tuli koduaiast üle viia lähedalasuvasse parki, vahendab telekanal RTL.

Lastele on ülioluline olla sünnipäeval tähelepanu keskmes ja sõpradelt kinke saada. Ameerika Ühendriikides Minnesota osariigis Shakopees elava Mackenzie Moretteri sünnipäevapidu ähvardas aga täielik katastroof. Ema Jenny kutsus tütre 10. sünnipäevale kümme koolitüdrukut. Ta palus kutsele kindlasti vastata. Vastuseid tuli vaid üks ja seegi oli eitav. Sünnipäevapidu ähvardas täielik läbikukkumine.

Põeb haruldast haigust

"Klassikaaslased suhtuvad Mackenzie’sse üldiselt hästi, kuid sõpru tal ei ole. Keegi ei helista talle, et niisama lobiseda. Kui ma tütrele kooli järele lähen, siis mängib ta alati üksi," ütles tüdruku isa Matthew Moretter telekanalile NBC News.

Ta lisas, et põhjus peitub Mackenzie haruldases haiguses. Tütar põeb nimelt Sotose sündroomi. See on geenidefekt, mis põhjustab kiiret kasvu, kuid raskendab sotsiaalset suhtlemist.

Ema ja isa kujutasid ette tütre kurbust, kui keegi tema sünnipäevale ei tule, ning otsustasid päästa, mis päästa annab. Facebooki kaudu saadeti kutse kõigile naabruses elavatele perekondadele, kus kasvavad 9–11aastased lapsed. Tulemus ületas kõik ootused. Mackenzie sünnipäevale saabus sadu inimesi. Kaasatoodud kingitustest sai tõeline mägi. Kohale tuli ka kohaliku jalgpalliklubi Minnesota Vikings staar Charles Johnson, kes jagas autogramme. Hiljem kirjutas ta Twitteris: "Mackenzie Moretteriga täna tutvuda ja koos temaga pidutseda oli mulle õnnistus ja suur au. Palju tänu kutse eest!"

Kohale tuli ka linnapea

Sünnipäevale saabunud tuletõrjujad sõidutasid oma masinaga lapsi. Üks näitlejanna mängis Elsat, kes on Mackenzie’ lemmiktegelane filmist "Lumekuninganna ja igavene talv".

DJ hoolitses muusika eest ja kaks kiirtoiduketti organiseerisid tasuta toitlustamise.

Linnapea Brad Tapke kuulutas sünnipäeva ametlikult Mackenzie Moretteri päevaks ja andis üle vastava tunnistuse.

Kohal käisid ka fotograafid ja teletiimid, kes intervjueerisid õnnest säravaid vanemaid, külalisi ja ka sünnipäevalast.

"Teie kõik muutsite ühe väikese tüdruku elu," tänas pisarateni liigutatud ema kohalkäinuid järgmisel päeval Facebookis.

Ta algatas internetis heategevusliku korjanduse. Saadud raha läheb organisatsioonile, mis tegeleb Sotose sündroomi all kannatavate lastega. Eile pärastlõunaks oli 187 inimest annetanud 4171 dollarit.

Facebook päästis ka Glenni sünnipäeva

Analoogne lugu juhtus tänavu veebruaris Ameerika Ühendriikides Florida osariigis St Cloudis elava Glenn Burattiga, kes kutsus oma kuuendale sünnipäevale terve klassi – 16 tüdrukut ja poissi.

Mitte keegi neist ei vastanud kutsele ja ei tulnud ka sünnipäevale. Glenn on samuti pisut eriline laps. Ta põeb langetõbe ja autismi kerget vormi. Võimalik, et just sellepärast jätsid klassikaaslased tema sünnipäevale tulemata.

Glenni ema Ashlee Buratti väljendas toimunu üle pahameelt Facebookis. "Ma olen poja pärast mures. Me kutsusime kogu klassi (16 last) tema tänasele sünnipäevapeole. Mitte ükski laps ei tulnud," kurtis Ashlee.

Esmalt tulid külla ja tõid kingitusi võhivõõrad, seejärel tulid poissi õnnitlema politseinikud ja tuletõrjujad. Kokku tuli sünnipäeva pärastlõunal Glenni õnnitlema 15 last ja 25 täiskasvanut. Paljud külalised tõid Glennile kingitusi. Näiteks üks naine kinkis talle tuttuue jalgratta. Üks mees tegi oma kaameraga sünnipäevapeost palju fotosid ja kinkis need hiljem Glennile. "Inimesed olid uskumatult toredad," ütles Ashlee.

Sellega sünnipäeva üllatused veel ei lõppenud. Ootamatult küsis Osceola maakonna šerif luba tulla Glenni austama politseihelikopteriga. Kokkulepitud ajal tiirutaski politseikopter madalal maja kohal ja selle piloot lehvitas sünnipäevalapsele. Glenn oli selle üle üliõnnelik. Tema vanemad postitasid Facebookis tänuavalduse kõigile neile, kes muutsid poja kuuenda sünnipäeva tõenäoliselt kõige ilusamaks päevaks tema veel noores elus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee