Maailm

Ukraina parlament palub Putinile sanktsioone lendur Savtšenko kinnipidamise pärast 

Õhtuleht.ee, 22. aprill 2015 14:50
Ukraina piloot Nadežda Savtšenko Moskvas kohtus 17. aprillil 2015. Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina ülemraada on palunud rahvusvahelistel organisatsioonidel ning demokraatlike riikide parlamentidel ja valitsustel kehtestada sanktsioonid isikute vastu, kes vastutavad Ukraina rahvasaadiku, lendur Nadežda Savtšenko ebaseadusliku kinnipidamise eest Venemaa Föderatsioonis.

Palvekirjale on alla kirjutanud 256 Ukraina rahvasaadikut. Nn Savtšenko nimekirjas on ka Vene president Vladimir Putin, kirjutab Interfax. Veel on seal kirjas FSB direktor Aleksandr Bortnikov, presidendi administratsiooni direktori esimene asetäitja Vjatšeslav Volodin, Venemaa juurdluskomitee ülem Aleksandr Bastrõkin, presidendi nõunik Vladislav Surkov, uurimiskomiteede juht Vladimir Markin jt.

Samal teemal

33aastast Nadežda Savtšenkot hoitakse Moskva vanglas. Venemaa uurimisorganite väitel võitles naine Ida-Ukrainas vabatahtlike pataljonis Aidar. Uurijate väitel tegi ta kahe Vene ajakirjaniku tapmisele Luganski oblastis kaastööd, edastades nende koordinaadid sõjaväele.

Savtšenko ütleb, et ta rööviti Ukrainast. Süüdistusi ta omaks ei võta ning alates mullu 12. detsembrist teeb näljastreiki. Vahepeal, 5. märtsil, nõustus naine arstide soovitusel veidi kanapuljongit sööma, aga mõne päeva pärast jätkas ta nälgimist. Praegu võtab Savtšenko toiduaineid minimaalses koguses, et saada jõudu kohtuistungitel viibimiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee