Eesti uudised

Valitsus: kuigi kütuseaktsiis tõuseb, jääb inimestel rohkem raha kätte (158)

Õhtuleht.ee, 22. aprill 2015 12:50
Foto: Alamy/Vida PresS
Stenbocki maja Facebooki küljel tõi valitsus välja rehkenduse, mille kohaselt jääb kütuseaktsiisi tõusule vaatamata inimestele rohkem raha kätte. 

"Kui rääkida plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust, siis see toimuks konkreetse eesmärgiga: laekuva raha eest saab tõsta esimese ja teise lapse toetused 60 euroni, maksta igale kolme ja enamat last kasvatavale perekonnale 200 eurost lasterikka pere toetust lisaks olemasolevale 100-le eurole ning langetada tööjõumakse," seisis valitsuse selgituses.

Samal teemal

"Üks illustreeriv näide: maal elav kolmelapseline pere, kus üks pereliige teenib Eesti keskmist palka ning pere kütusekulu ühes kuus on 225 liitrit, maksaks aastaks 2019 kütuseaktsiisi tõusu tulemusena ühes kuus 54 eurot senisest rohkem. Samas mõjutavad pere eelarvet selleks ajaks maksuvaba tulu kasv, sotsiaalmaksu langetamine, lastetoetuse tõus ning lasterikka pere toetus, mis kasvatavad sissetulekut kuni 250 euro võrra kuus. See tähendab, et kokkuvõttes tõuseb selle pere igakuine tulu umbes 196 euro võrra," tõi valitsus välja oma rehkenduse.

Sissekande juures tõi üks kommentaator aga ära ühe tabeli, mis näitab keskmise palga ning kütuse hinna suhet ning nagu näha, jääme küll allapoole EL-i keskmist, kuid samas on meist veel tunduvalt kehvemas seisus riike.

 

Kas Eesti on odava või kalli kütusega riik? Alloleva graafiku järgi on Eesti kütusehind Euroopa odavaimate seas....

Posted by Stenbocki maja on 21. aprill 2015. a.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee