Eesti uudised

Veteranipäeva tähistatakse esmakordselt lipupäevana 

Toimetas Kristin Aasma, 22. aprill 2015 08:28
Veteranipäeval aastal 2014.Foto: ARNO SAAR
Riigikogu riigikaitsekomisjoni algatusel tähistatakse veteranipäeva 23. aprillil tänavu esmakordselt lipupäevana.

"Rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalenud mehed ja naised on andnud olulise panuse Eesti julgeolekusse ning nende inimeste tunnustamine on Eesti riigile ja rahvale tähtis," ütles riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ja kutsus kõiki heiskama homme lippe, et tunnustada veterane ja nende perekondi.

Samal teemal

Paldiskis toimuval tseremoonial, kus mälestatakse välismissioonidel langenud kaitseväelasi, peab avakõne Riigikogu esimees Eiki Nestor. Tseremooniast võtavad osa ka riigikaitsekomisjoni liikmed.

Riigikaitsekomisjon algatas seadusemuudatuse, mis tegi veteranipäevast lipupäeva, eelmise aasta veebruaris toonase esimehe Mati Raidma eestvedamisel. Seadusena jõustus see mullu juunis.

Eestis on vastavalt Eesti lipu seadusele iga aasta 14 lipupäeva. Lisaks on lipupäevad ka Riigikogu või kohaliku omavalitsuse volikogu valimise päev, rahvahääletuse toimumise päev ja Euroopa Parlamendi valimise päev.

Lipupäevadel on kohustatud Eesti lipu heiskama riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Seejuures annab seadus igaühele õiguse heisata ja kasutada Eesti lippu, järgides seaduse sätteid ja head tava.

Samal teemal

23.04.2015
Kaitseminister Mikser veteranidele: tänu teile võivad Eesti inimesed tunda ennast kindlalt ja teada, et Eesti on hästi kaitstud
19.04.2015
FOTOD: veteranid võtavad mõõtu laskmises
19.04.2015
Indrek Taalmaa missioonileminejatele: ärge minge, need on võõrad sõjad