Eesti uudised

Anvar Samost: erakonnad pidanuks valmiste ajal avaldama katteallikate päritolu (18)

Õhtuleht.ee, 21. aprill 2015 20:36
Anvar SamostFoto: TEET MALSROOS
Tallinna TV uudistesaate rubriigile Täna+ antud intervjuus ütles BNS Groupi OÜ juhataja Anvar Samost, et sel pühapäeval võib tekkida olukord, kus valitsuserakondadele hääle andnud valijad lähevad Toompeale kütuseaktsiisi tõstmise ehk enda valitud partei vastu meelt avaldama.

"Probleem on ühest küljest maksutõusus, aga teisest küljest on küsimus selles, et kuidas maksutõusu välja pakutakse. Oleks olnud palju ausam, kui valimiste ajal oleksid erakonnad, eelkõige Reformierakond öelnud ausalt, kust kohast on kavas võtta katteallikad," arutles Samost. "Valimisprogrammis olev lause, et eelistatakse tarbimise maksustamist, pole valija jaoks piisav. Vist isegi rahandusministeerium ei lugenud sealt kütuseaktsiisi tõusu välja. Inimesed on kindlasti üllatunud ja sellest on ka tüli üles tulnud."

Olukord, kus ametisse astunud valitsus nii suure kriitikatule alla langeb, on Eestis erakordne.

"Viimati oli sarnane olukord 1995. aastal, kui kokku tuli Tiit Vähi valitsus," meenutas IRL-i ridades riigikokku kandideerinud Samost. "Algus oli väga tormiline ning tundus, et antud lubadused ja valijate ootused ei lähe kokku. Palju oli toona ja on ka praegu pingeid ka erakondade sees. Võrreldes 2007. või 2011. aasta valimistega on praegune olukord erinev. Uue valitsuse tegevuse kohta on palju küsimärke üleval."

Samal teemal

16.04.2015
Seisukoht | Tahtsime tõusu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee