Seisukoht

Seisukoht | Kannatan ära  (1)

Teet Teder, reporter, 21. aprill 2015 17:21
Teet TederFoto: Tairo Lutter
Meile meeldib ikka rääkida, et soomlased on vennasrahvas. Neilt oleme saanud rasketel aegadel värvilist traati, nätsu ja üldse on nad olnud meie vaba maailma etalon. Aga kui me tõesti oleme vennasrahvad, siis vahel on tunne, et vähemalt isad on meil erinevad.

Pühapäeval valisid soomlased endale parlamenti. Ja kui kuulasin selle kohta käivaid uudised, jäi mulle kõrva asi, mida meie poliitikud ei räägi.

Samal teemal

Nimelt ütles Soome endine peaminister Matti Vanhanen, et ajad on rasked ja üldiselt ei peaks praegu valitav Eduskunda ega valitsus mõtlema järgmiste valimiste toetuse peale. "Sageli on nii, et kui leitakse õiged lahendused, siis veidikeseks toetus langeb, aga ajalugu lõpuks kiidab," ütles Vanhanen. Et Soomes asjad korda saaksid, kuluvat mitte neli, vaid kuus aastat.

Ma ei ole kuulnud, et meie poliitikud räägiksid ja teeksid otsuseid, mis ulatuksid kaugemale kui neli aastat. Ja kui neid tehakse, siis vaikselt ja keerutades. Kui nüüd kinnitatakse, et bensiini hinnatõusu võisid kõik valimisprogrammist ise välja lugeda, siis vabandust – see on häma!

Kui on vaja raskeid otsuseid teha, siis nii öelgegi, ma kannatan ära küll.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee