Eesti uudised

Uuendatud kell 18.00

Võru linn tahab väärkoheldud Emily emalt vanemlikud õigused ära võtta (64)

Arvo Uustalu, 21. aprill 2015 17:56
Keiti Voogre kohtusFoto: ARNO SAAR
Võru linnavalitsuse esitatud avalduse alusel jätkub protsess oma kaheaastase tütre Emily kallal vägivalda tarvitanud Keiti Voogrelt vanemlike õiguste äravõtmiseks.

Istung Võru kohtumajas toimub juba eeloleval reedel. Võru sotsiaaltöö osakonna juhataja Eve Breidaks ütles Õhtulehele, et kohtule esitati avaldus esimesel võimalusel. Pikemalt rääkida ta sel teemal ei soovi, kuna leiab, et mida vähem last puudutavat infot välja läheb, seda parem lapsele. Breidaks tõdeb, et kindlasti toimuvad ka kohtuistungid kinniste uste taga.

Ema lõi ja tiris juustest kümnel korral

Samal teemal

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm kinnitas Õhtulehele, et Tartu maakohtu menetluses on Võru linna avaldus Keiti Voogrelt isiku- ja varahooldusõiguse äravõtmiseks alaealise lapse suhtes.

Ta lisab, et avaldus esitati, sest mullu septembris sai Võru linnavalitsus põhja prefektuuri lastekaitsetalituselt teatise kriminaalmenetluse alustamise kohta, milles seisis, et lapse suhtes on korduvalt kasutatud füüsilist vägivalda ning kahtlustavana on kinni peetud ka lapse ema Keiti Voogre.

"17. novembri 2014 kohtumäärusega peatas Tartu maakohus antud asjas menetluse kuni kriminaalasjas menetluse lõppemiseni. Harju maakohtu selle aasta 17. märtsi otsusega tunnistati Voogre süüdi kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti karistuseks kolme-aastane vangistus, millest kuus kuud kannab süüdimõistetu ära kohe. Ülejäänud 2,5 aastat mõisteti talle tingimisi kolme-aastase katseajaga. Sel põhjusel uuendas Tartu maakohus 6. aprilli määrusega antud tsiviilasjas menetlust," selgitab Tamm.

Voogret süüdistati selles, et ta kasutas kokku umbes kümnel korral vägivalda oma nüüdseks kolme-aastase tütre vastu. Noor naine lõi last lahtise käega ja tiris teda juustest.

Kehavigastuste tekitamine ettevaatamatusest?

Tüdruku kasuisa Egert Musta mõistis Harju maakohus 15. aprillil süüdi lapse korduvas kehalises väärkohtlemises ja eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises ning mõistis talle liitkaristuseks üheksa-aastase vangistuse.

Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt on eeluurimisega tuvastatud, et Must peksis 3.-16. septembril 2014 Maardus asuvas majas oma elukaaslase tütart ning tekitas sellega lapsele ka eluohtliku vigastuse.

Emily ema elas varem Võrus, kuid kolis siis Harjumaale. Möödunud aasta septembris ütles üks tema Võru naaber Õhtulehele, et lapse ema käis öösiti pidudel, kusjuures tema aastane laps oli kodus tõenäoliselt üksi.

Väike tüdruk toodi Tallinna lastehaiglasse üliraskes seisundis. Laps oli teadvuseta ning mitmed vigastused tema kehal viitasid, et ta on kannatanud ränga füüsilise vägivalla all.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee