Valdo Jahilo spordiblogi

Paar sammu ülespoole (1)

Valdo Jahilo, 21. aprill 2015, 10:27
Estonia trepijooksu starti kogunes kirev osavõtjate seltskond, teiste hulgas ka kostümeeritud osavõtjaid. Valdo Jahilo
Kättejõudnud kevadeks on kodumaine trepijooksu hooaeg läbi saanud ning teinud teed vabas õhus aset leidvatele ettevõtmistele. Ilm on juba sedavõrd kena, et saab vabalt rullid, rattad või tossud alla ajada ning õue liigutama minna.

Mulle on alati sümpatiseerinud sellised ettevõtted ja tööandjad, kes on toetanud oma inimeste tervislikke ja sportlikke eluviise ning harrastusi. Mu oma tööandja ehitas vaid seepärast mõne aasta ees uude kohta kolides dušinurga, et oleks võimalik hommikul rattaga tööle tulles korra voolava vee alt läbi astuda. Sellest hoolimata, et seda on peale minu kasutanud veel vaid üks inimene kogu kollektiivist. Kahjuks.

Samal teemal

Ja soojal ajal on meil fuajees jalgrattahoidik, kuhu oma kaherattalise saab seisma lükata. Aga asi on rohkem suhtumise näitamises ja põhimõttes – me paneme inimesi tähele ja toetame neid!

Paljudes ettevõtetes tegutsevad aktiivrakukestena spordiklubid, kes oma inimeste aktiivsel harrastel silma peal hoiavad. On oma logodega särgid ja võistlusvormid, rahvaspordiüritustel ollakse väljas ühtse meeskonnana. Kahtlemata jäävad need teistele silma. Ja tekitavad põues pisukest kadedust ning respekti – vaat kui äge, mismoodi neil see kõik korraldatud on!

Mida rohkem pöörab töötaja tähelepanu oma tervisele ning liikumisharrastusele, seda tervem ja vitaalsem on ta tõenäoliselt ka tööl. Firmad, kel säärane võimalus olemas, toetavad inimesi neis ettevõtmistes, kompenseerides jõudumööda kas alluvate treeninguid või võistlustel käimisi. Suhtumise küsimus!

Alati ei pea mõõdupuuks olema parima väljaselgitamine – kuigi tuleb tunnistada, et selleta kaotab sport osa oma seletamatust võlust ja kaasaelamise hasardist. Vahel on oluline ka lihtsalt tegu ise – mugavuspiiride murdmine.

Soovin siinkihal eeskujudena välja tuua kaks ettevõtet, kelle entusiastid on oma majaseinte vahel leidnud tee trepijooksude juurde. Eelmisel nädalal avas rahvusooper Estonia oma labürintidena hargnevates koridorides esimese siseruumides asuva terviseraja. Rajalt eksimist aitavad vältida nooled ja viidad, mille juhatusel liikudes võib hiigelhoones ringi peale teha pea 500-meetrilisele jalutusringile.

Südamenädala raames käib lisaks sammude lugemise võistlus – igal hommikul tööle saabudes tuleb osavõtjal administraatori juures kirja panna oma eelmise päevaga sammulugejasse salvestunud astumised. Konkurents pidi kõva olema.

Ettevõtmise krooniks oli Tallinna Tõusujooksude abiga korraldatud majasisene trepijooksu võistlus. Alustades keldrikorruselt ning lõpetades pööningul kogunes Estonias korruseid kogunisti seitse. Piisav maa selleks, et teha neil sportlik jõukatsumine. Või lihtsalt teistmoodi jalutus. Kõik, kes osa võtsid, lõpetasid naeratavate ja õnnelikena. Sest olulisem lõpptulemusest on teinekord osavõtt ise. Aplaus sellisele aktiivsele kollektiivile!

Ja vaid nädala jagu hiljem olime taas abiks Maksu- ja Tolliameti spordiklubi kutsel nende Lõõtsa tänaval asuvas uues majas. Seal kümnel korrusel läbi viidud trepijooks on juba väikese traditsiooniga ettevõtmine – see toimus teist aastat järjest. Osavõtjaid oli parasjagu: kolmekümne ringis. Nagu kuulsin, ootas neid järgmistel päevadel ees veel ühine rattasõit ja rahvamatk.

Müts maha nende eestvedajate ja aktivistide ees, kes seesuguseid oma inimestele suunatud sportlikke ettevõtmisi viitsivad korraldada ja ellu viia! Ega ju niisama öelda, et terves kehas on ka terve vaim. Kui on ihu trimmis ja toonuses, on seda küllap ka pea. Üks täiendab teist. Tublid!

Milleks kogu see jutt? Ikka seepärast, et tegelikult ei ole ühiseks liigutamiseks sugugi palju vaja. Ilmad on juba kevadised. Võtke seltskond kokku ja tehke kolleegidega koos väike tuulutus. Alati ei pea selleks juhtkonna nõusolekut ja rahasüsti ootama jääma. Uskumatu, kuidas see inimesi liita võib ning ühist tunnet tekitada! Soovitan järgi proovida!

1 KOMMENTAAR

m
ma ei saa aru, 22. aprill 2015, 22:42
kas täiskasvanu aju ei suuda enam tõesti midagi mõistlikku välja mõelda

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee