Eesti uudised

VÕRDSE PALGA PÄEV: tilliga võileivad on kallimad, Mihkel Raud juhib debatti (13)

Toimetas Kristin Aasma, 21. aprill 2015 09:27
Tilliga ja tillita võileivad palgalõhepäeval.Foto: LAURA LANTS
21. aprillil tähistatakse Eestis ülemaailmset võrdse palga päeva, millega juhitakse tähelepanu tõsiasjale, et meestega võrdse töötasu teenimiseks peab Eesti naine töötama aastas 76 päeva rohkem.

Paljudes toidukohtades müüakse täna tilliga kaunistatud toite 29,9 protsenti kallimalt kui tillita toite, samuti on kõik huvilised oodatud kuulama ja kaasa rääkima Mihkel Raua juhitaval palgalõhe debatil, edastas Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus.

Samal teemal

Debatti "Kas ikka veel palgalõhe? Kaua võib!" peetakse täna kell 15.30-17.30 Euroopa Liidu Maja infokeskuses Tallinnas Rävala 4 (sissepäääs Laikmaa tänavalt). Osalevad ajakirjanik Manona Paris, Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson, õppejõud Tambet Sova, Konkurentsiameti nõunik Kärt Blumberg ja Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi.

Debatti korraldavad Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) ning Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT). ENUTi esinaise Reet Laja sõnul on Eestis nii neid, kes arvavad, et palgalõhe meeste ja naiste vahel on olemas, kui ka neid, kes peavad seda väidet alusetuks. "Rahvusvahelistel andmetel (OECD, Eurostat) pole sooline palgalõhe Eestis vähenema hakanud ning debatil uurimegi, kust see alguse saab, kas oleme aastatega targemaks saanud ning kas oskame pakkuda välja lahendusi selle vähendamiseks," sõnas Laja.

Üritus on tasuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee