Teleblogi

"KÖÖK": Kuidas kokku hoida? Anna kinga! (1)

Marko Tiidelepp, 20. aprill 2015, 21:58
"Köök"Foto: TEET MALSROOS
Restorani kimbutab rivaalitseva restorani tegevuse tõttu kliendipõud, kassa on kokku kuivanud ja võetakse kasutusele äärmuslikud kokkuhoiumeetmed. Samal ajal üritab Maks baarmen Kaspari abiga restoranis ebaseaduslikku tulu teenida. Olukord ületab keemispunkti, kui nii mõnedki teenelised kokad sule sappa saavad.

Alguses ei väsi ma kordamast, et palun minu lugu mitte võtta kui sügavtõsist analüüsi, ülimat kriitikat või ma ei tea mida. Minu looke on väike kokkuvõte sündmustest vahvas huumorisarjas "Köök".

Seekordse "Köögi" alguses nühib ettekandja Saskia (Miina Vilo) nuge ja kahvleid. Restorani siseneb keegi Kristiina, kes Saskiat kallistab. Tuleb ka teine ettekandja, Natali (Carmen Seljamaa), kes samuti Kristiinat kallistab. Vanad tuttavad!?

Tuleb ka restorani La Foret omanik, härra Koloman (Mart Aas), kes suudleb Kristiinat ja kutsub teda kiisuks! Näib, et tegemist on Kolomani naisega, kes on varem samas restoranis töötanud.

Samal teemal

Koloman, administraator Vika (Margaret Kodusaar) ja peakokk Viktor (Indrek Taalmaa) istuvad koos kabinetis. Koloman on pahane, sest viimasel kuul on sissetulekud vähenenud. Kas tema peab nüüd ilma papita läbi ajama?

Ilmub Kristiina, kes kutsub Kolomani kaasa, kuid too ei lähe, vaid annab naisele hoopis raha. Sinna siis see raha lähebki! Omanik lubab hakata restoranis kõiki ja kõike jälgima 24/7. Oh õudust!

Oleme vahepeal ka baarman Kaspari (Veljo Reinik) ja Maksi (Kristjan Kasearu) üürikorteris: Maks magab, kui Kaspar teda äratama tuleb. Näib, et Kaspar on jamaga hakama saanud ja öelnud seal käinud korteriomanikule, et seal elavad ka Maks ja Natali. Oleks võinud ju hoopiski öelda, et nad seal lihtsalt külas on...

Nüüd on asjalood sellised, et korteriüür hakkab olema kolmekordne. Selle peale ei jää Maksil muud üle kui tõdeda, et Kaspar on kolmekordne idioot!

Restorani tagasi. Koloman alustab köögis kontrolli: "Miks on tühi pann pliidil? Kasutage ühte pliiti, sest kliente ei ole ju! Ka valgust on köögis liiga palju, kustutage lambid ära, jätke põlema üks!"

Maks teeb nii nagu kästud – köök muutub pimedaks. Koloman lubab ühe lambi veel põlema panna. Kui lahke temast!

Köögist baari.

Maks ja Kaspar on dilemma ees ja mõtlevad, kust saada nädalaga raha, et kolmekordset korteriüüri tasuda. Kaspar paneb Maksile ette, et too pangu oma kallis kell müüki. Maks tõdeb, et ei saa seda teha, sest kell on olnud tema vanaisa oma, tõeline reliikvia.

Maksil tärkab helge mõte – Kaspar on ju baarman ja ta võiks vahelt teha! Kaspar ei suuda seda ettepanekut uskuda, tema on aus baarman. Maks ei saa jätta mainimata, et Kaspar on sel juhul esimene aus baarman – Püha Kaspar!

Seejärel hakkab Maks Kasparile õpetama, kuidas kasutada kokteili sees rohkem jääd (sest jää on baarmanite kullaauk), siis veidi coca colat ja kübeke rummi. Näiteks nelja cl-i asemel 2,5 ja klient ei saa mitte millestki aru!

Seejärel saeb Maks lühemaks ka mõõdutopsi, sest nii on võimalik päevas vähemalt liiter kõrvale panna.

Tuleb ka üks klient, kes küsib XO konjakit. Maks valab talle odavamat kraami ja klient ei saa millestki aru. Nüüd hakkab vist pappi tulema ja saab ka kolmekordne üür makstud!

Ühed üritavad kokku hoida, teised varastada - nii see restoran küll kaugele ei purjeta!

Ka restoranis on sama pime nagu köögis. Põlevad vaid küünlad. Peakokk Viktor ja administraator Vika on ühel nõul – restoraniomanik on ära pööranud. Midagi tuleb ette võtta!

Kiikame restorani riietusruumi ka.

Maks võtab oma riidekapist suure pudeli odavat konjakit. See ongi Maksi ja Kaspari kullakaevandus. Tulevad ka Fred (Märt Koik) ja Egon (Jarmo Murumaa). Viimane võtab oma kapist paki sisse mähitud kala.

Restoranis arutavad Viktor ja Vika, mida omanikuga ette võtta. Peakokk arvab, et ainus, kes suudab Tiit Kolomani mõjutada, on tema naine. Viktor helistab Kristiinale, räägib mesijuttu ja vihjab sellele, et Tiidu säästureziim on neil kraanid täiesti kinni keeranud. Viktor koputab Kristiina südametunnistusele, sest tüdruk töötas ju ka seal. Kristiina lubab oma mehega rääkida.

Baaris valab Maks odavat konjakit pudelitesse. Kaspar ei ole sugugi kindel, kas see on hea mõte. Äkki on odav konjak mingi mürk! Maks tõdeb, et peab katsetama prantslasest kondiitri Lui (Andres Roosileht) peal!

Egonil hakkab köögis halb. Näib, et see söödud kala oligi halvaks läinud. Egon kinnitab, et ta on söönud juba kolm pakki söetablette, kuid ikka pole abi! Samal ajal tuleb kööki Maks, kellel kaasas odava konjakiga pudel, mille ta salaja paneb Lui lauale. Egon võtab sealt üsna suure klõmaka. Äkki kange alkohol aitab kõhuhäda vastu?

Koloman, Kristiina, Viktor ja Vika istuvad restoranis. Koloman tunnistab, et ta pingutas üle- Kuna tema abikaasa Kristiina lõpetas Brüsselis restoranijuhtimise kursused, siis saab temast uus restorani juht. Viktoril ei jää muud üle kui vaikselt tõdeda, et nüüd on küll kõik p****s! Ja õigust ta räägib! Nüüd alles hakkavad asja p***e minema!

Egonil on köögis juba väga halb. Pilt silme ees ujub ja hääl kõlab kajana. Ja hopsti - pikali ta kukubki. Fred palub kutsuda kiirabi, sest Egonil on raske toidumürgitus.

Maks tuleb baari ja ütleb Kasparile, et selle odava konjakiga on jama, Egon jõi ja on nüüd pikali maas.

Ega tema tea, et Egonit vaevab hoopis üks pahaks läinud kala! Ja baarileti juures on ka Koloman, kes nõuab Kasparilt konjakit ja just sellest pudelist, kuhu on see odav kraam valatud. Oh sa issand, nüüd läheb asi ikka väga hulluks. Kaspar valab, kuigi ei taha. Mis sa teed, kui omanik käsib!

Kristiina ajab lauast minema Vika ja alustab oma ümberkorralduste mõtetega. Vika tuleb lahti lasta, sest tal on ikka üle mõistuse palk. Viktor üritab Vikat kaitsta, kuid sekkub ka Koloman – Leino ja Lui saavad 1000 eurot palka. See on samuti üle mõistuse!

Viktor üritab ka neid kaitsta. Vahepeal üritab Kaspar laualt konjakipudelit kätte saada, kuid see ei õnnestu! Koloman räägib Viktorile, et tuleb võtta tööle värsked näod ja neist uued spetsialistid koolitada. Viktor lahkub lauast ja tõdeb, kui Koloman vallandab tema töötajad, siis lahkub ka tema.

Viktor läheb oma kabinetti, kuhu järgneb Koloman. Omanik juhib tähelepanu sellele, et Viktor peab maksma oma tütrele elatusraha, raha kulub ka alkoholi peale ja kust leiab Viktor kusagilt idioodi, kes teda üldse talub.

Viktori silmist on näha, et ta on pandud üsna kehva olukorda. Kabinetti tuleb Kaspar, kes hüüatab, et ärgu nad seda konjakit joogu. Koloman on juba niigi vihale aetud ja kinnitab, et see baarman on esimene, kes kinga saab!

Ja nii ongi – Fred, Lui, Leino ja Egon on koondatud. Lõpparve saab ka Kaspar. Maks rahustab sõpra, et nüüd on vähemalt üüriraha olemas!

Fred on koondatutega riietusruumis ja kiirabist tulnud Egon vihjab peakokale, et kas siis tema midagi ei tee? Fredil ei jää muud üle, kui tõdeda, et peakokk on üks mölakas!

Ja nii see osa lõpebki. Üsna ootamatult ja põneva koha pealt!

Põnev oleks teada, kas "Köök" jätkabki uute tegelastega või on siin mingi trikk mängus ja vanad tegelased jäävad siiski alles? Elame, näeme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee