Eesti uudised

Kohus Urbo Vaarmanni üle venib nagu kummipael (12)

Maarius Suviste, 21. aprill 2015, 07:00
KOHUS LÜKKUB AIVA EDASI: ­Eile tuli keskerakondlane Urbo Vaarmann taas Tartu maa­kohtusse, kus tema süüasja arutamiseni pole jõutudki – kaas­kohtualuse haiguse tõttu ­lükkus see taas edasi. Foto: ALDO LUUD
Eile pidi hakkama kohtupidamine keskerakondlase, endise riigikogulase Urbo Vaarmanni üle, kuid kaassüüdistatava haiguse tõttu lükkus see taas edasi. Protsess on veninud juba eelmisest talvest saati.

Kriminaalasjas süüdistatakse endist riigikogu liiget Urbo Vaarmanni ja osaühingut Puhkepesa soodustuskelmuses ja pistise andmises, Oleg Kuzmini ja osaühingut Avicia soodustuskelmuses ning PRIA töötajat Ülle Märssi pistise võtmises.

Samal teemal

Eelmise reede õhtul teatas Kuzmini kaitsja vandeadvokaat Janek Väli kohtule, et tema kaitsealune on haige (tõestuseks arstitõend), ega saa istungist osa võtta. Sel nädalal olid istungiajad planeeritud kuni neljapäevani.

"Ei ole nii haige, et temaga rääkida ei saa. Rääkida saab temaga küll," kinnitas Väli eile kohtus. Samas ütles kohtunik kaitsjale, et teade haigusest tuleb saata mitte ainult kohtu üldmeilile, vaid ka kohtuniku isiklikule e-posti aadressile.

Asja arutamine pidi stardi saama 2014. aasta veebruari algul, kuid istungid tuli edasi lükata, sest Vaarmannil oli saadikupuutumatus. Protsess seisis, kuni puutumatus ära võeti, aga siis tuli uus takistus: Kuzmin oli eelmisel sügisel haige nii oktoobris kui novembris. Asi läks teise kohtuniku kätte. Uus eel­istung oli mullu detsembris, kus määratigi, et asja arutamist alustatakse 20. aprillil.

Kuid nagu eile selgus, siis kohtualuse Kuzmini tervis paremaks läinud ei ole. Uus katse tehakse tuleval esmaspäeval.

Süüdistuse põhjal taotleti ajavahemikus september 2010 kuni mai 2012 põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist (PRIA) toetust Jõgevamaal asuva hoone rekonstrueerimiseks ja kinnistule välisrajatiste ehitamiseks. Väidetavalt olla seejärel jäetud omafinantseering tasumata ja ehituskulusid näidatud suurematena. Uurimise andmeil nõustas taotlejat Ülle Märss, keda süüdistatakse pistise võtmises, sest vastutasuks info ja väljamakse kiirendamise eest korraldati talle sünnipäevapidu ning pandi meediaväljaandesse reklaam tema sugulase ürituse kohta.

2011. aasta novembris maksti välja toetuse esimene osa, ligi 100 000 eurot. Ülejäänu jäi välja maksmata ja algas kriminaalmenetlus. Urbo Vaarmann on öelnud, et las kohus, prokuratuur ja advokaadid teevad oma tööd: "Aeg näitab, kas olen süüdi või ei ole."

Vaarmann: mul ei ole aadressi

Kui kohtunik küsis eile Urbo Vaarmannilt, et mis on vahepealse aja jooksul tema isikuandmetes muutunud, ütles poliitik, et ta ei ela enam seal, kus varem.

Täpsustavate küsimuste peale vastas ta, et tal ei ole enam aadressi, sealhulgas postiaadressi: «Telefon ja meil on sama. Mul on advokaat, kes mind esindab.»

«Tallinnas mul eluaset ei ole,» lisas hiljuti riigikogust lahkunud Vaarmann.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee