Indrek TaalmaaFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 19. aprill 2015 15:54
Näitleja Indrek Taalmaal tuli nooruses vastu tahtmist osaleda kurikuulsas Afganistani sõjas, kust saadud traumaatilisest kogemusest ei ole ta tänaseni veel päris lahti saanud.

Taalmaa ei pea veteranipäeva, ega pole säärase veteranikogemusega meest ka tema sõnul keegi sellele päevale kutsunud, vahendab Menu. Noortele missioonileminejatele ütles ta saates "Hommik Anuga": "Arge minge, need on võõrad sõjad, pole meie sõjad".

Taalmaa rääkis, et Nõukogude armees 1980tel aega teeninuna sattus ta Afganistani sõtta juhuslikult ning ametlikult ei öeldudki talle, kus ta tegelikult käis. Ka oma teenistuse eest 1988. aastal saadud sooduskupongi ei lunastanud ta näiteks värviteleviisori vastu. Siis tulid juba uued ajad Eestis.

Samal teemal

Kommentaarid  (128)

Enn 2. mai 2017 19:23
Minul oli õnn, et olin käinud merekooli eksamitel ja suurem osa suguvõsa meestest olid mereväes, mind suunati ka laeva peale ja see muidugi Afganistani ei sõitnud. Klassivennad aga mõned käisid sealgi ja vanemad sõbrad käisid Tšernobõlis. Kordusõppustel.
veteran 1. mai 2017 18:55
Indreku peas on veterani mõtted- ta on tugev mees. Need lapssõdurid ei tohiks raha ja seiklushimu tõttu võõrasse sõtta ronima.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS