Jüri RatasFoto: facebook.com/juri.ratas
Eesti uudised
18. aprill 2015 12:43

Ratas: kolmikliidul pole rahva mandaati kütuseaktsiisi tõstmiseks (22)

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas rõhutas laupäeval Võrumaal toimunud Keskerakonna aastakoosolekul, et ükski koalitsioonierakond ei küsinud rahvalt mandaati kütuseaktsiisi tõstmiseks.

"Eesti inimesed hääletasid riigikogu valimistel Reformierakonna, SDE ja IRLi poolt, sest erakonnad lubasid alandada madalapalgaliste maksukoormust ning suurendada erinevaid toetusi. Reaalsuses on valitsuskoalitsioon otsustanud eelarve puudujäägi katmiseks tõsta kütuseaktsiisi, mis toob lisaks diisli- ja bensiinihinna kallinemisele kaasa ka üleüldise hinnatõusu," lausus Ratas.

"Olukorras, kus 2015. aasta majanduskasvu prognoosi on korduvalt kärbitud, tuleb valitsusel panustada ettevõtluskeskkonna parandamisse. Selle asemel tõstetakse kütusehindu, mis tähendab lisakulusid kõigile tarbijatele ja ettevõtjatele. Samuti pole siiani selget infot majutusteenuse käibemaksu võimaliku tõusu osas, mis suurendab ettevõtjate ebakindlust tuleviku suhtes veelgi," tõi Ratas välja. "Kõik positiivsed algatused on aga lubatust märksa tagasihoidlikumad."

"Kolmikliidu osapooled teavad, et lähiajal pole valimisi tulemas ning seetõttu ei hoolita ka rahva arvamusest. Veel aasta aja eest toetas tänase kolmikliidu erakondi EMORi andmetel 72 protsenti valijatest, kuid märtsikuuks oli nende arv 18 protsendi võrra langenud. Inimestele selgelt pettumuse valmistanud koalitsioonilepingu ning ootamatute aktsiisitõusude valguses on enam kui tõenäoline, et juba lähikuudel ületab opositsiooni toetus koalitsioonierakondade oma," märkis Ratas.