Kadri Simson (Tiina Kõrtsini)

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul näitavad laupäeval avaldatud erakondade toetusreitingud seda, kuivõrd pettunud on Eesti inimesed loodud valitsuskoalitsioonis.

Simsoni sõnul nõustub ta Ruta Arumäega, kes ütles, et "kindlalt edasi" on end ammu ammendanud ning mitmeidki asju tuleks teha nüüd teisiti kui siiani.

"Neid inimesi, kes soovisid näha muutust Eesti juhtimises, oli selgelt enam kui neid, kes soovisid kindlalt edasi sammuda. Olgugi et Reformierakond võitis valimised, näitasid nii Keskerakonna kõrge toetus kui ka uute erakondade parlamenti pääsemine seda, et rahvas ootab vaheldust Reformierakonna poliitikale," märgib Simson.

"Ka sotsid ja IRL lubasid valimiste eel suuri muudatusi ellu viima asuda. Täna aga näeme, et oravate esimese kutse peale joosti kiirelt kohale ning aidatakse Reformierakonnal rahvavaenulikku poliitikat ajada. Sellest ka valitsusliidu madalamad reitingud," lisab ta.

Simson usub, et valitsuskoalitsiooni ja eriti Reformierakonna reitingud langevad tulevikus veelgi. "Sest alles nüüd on inimestele pärale jõudmas, mida Reformierakonna järjekordne valitsus endaga kaasa toob. Ilusate lubaduste varjus, nagu näiteks lastetoetuste kasv ja tulumaksuvaba miinimumi kasvatamine, saavad inimesed löögi kaudsete maksude näol, mis jätab nende rahakotti märksa suurema augu."

Simson juhib tähelepanu ka huvitavale asjaolule, et IRL on nüüd juba mitmes uuringus jäänud alla Vabaerakonnale. "See on selge märk sellest, et nad peavad erakonna üldkogul uuenduslike sammude ja selge visiooniga välja tulema. Vastasel korral ootab neid hääbumine."

Simsoni sõnul võiksid IRL ja SDE Reformierakonna üksi jätta ja luua ühes Keskerakonnaga inimsõbralikum valitsus, mis suudaks ka Eesti elu taas käima tõmmata.

Jaga artiklit

23 kommentaari

P
parteitu  /   19:50, 19. apr 2015
Kesikute tuhande eurose miinimumpalgaga oleks me kohe pankrotis. Kõrval seista ja vinguda lihtne.
Kesikud tahtsid meile kreekat teha.
  /   07:43, 19. apr 2015
ametis paar nädalat,kui sedagi ja Keskerakond juba keerutab tolmu.See on nõme,nagu nad on kogu aeg olnudki.Mul ei ole selle vastu midagi,kui minu natukene kallim autosõit,parandab kehvemal elujärjel inimeste elu.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis