Krimi

Politsei: Eesti autojuhid kipuvad kihutama (16)

Õhtuleht.ee, 17. aprill 2015 15:12
Foto: LAURA OKS
Neljapäeval kontrollisid Eesti korrakaitsjad sarnaselt teiste Euroopa riikidega piirkiirusest kinni pidamist. Ööpäeva jooksul olid politseinikud väljas peaaegu 300 kohas üle Eesti ning pidasid kinni 159 kiiruseületajat.

Kolmandik kõigist kiiruseületajatest peeti kinni Harjumaal ning enamasti sõitsid liiklusseadust rikkunud juhid lubatust 20-40 km/h kiiremini. Lisaks vormistatud liiklusnõuete rikkumistele pidas politsei ligi 350 juhiga ennetava vestluse liiklusohutusest.

Samal teemal

"Eilne kiiruse mõõtmise päev möödus suuremate vahejuhtumite ning traagiliste õnnetusteta. Rikkumisi tuvastas politsei paarikümne võrra rohkem, kui tavalisel neljapäeval ning rikkumiste arv on sarnane mõnele suvekuu reedele," märkis Politsei- ja Piirivalveameti vanemkomissar Riho Tänak.

Lubatust kiiremini sõitmine on jätkuvalt kõige sagedamini esinev rikkumine. Möödunud aastal registreeris politsei üle 42 500 kiiruseületamise ning see number on viimastel aastatel olnud stabiilne.

Politsei võttis üleeuroopalisest kiirusemõõtmise päevast osa esmakordselt. Kahel varasemal aastal on Eesti korrakaitsjad korraldanud liiklustalguid, mille läbiviimisele aitasid kaasa kõik inimesed, kes enda tähelepanekutest liikluses politseile teada andsid. Ka eilsed kiirusemõõtmise kohad põhinesid suuresti talgutele laekunud ettepanekutel.

Eelmisel aastal hukkus Eestis liiklusõnnetuste tagajärjel 78 inimest. Neist 25 kaotas elu õnnetuse tõttu, mille otseseks põhjuseks oli valesti valitud sõidukiirus. Selle aasta kolme kuu jooksul on sarnaste õnnetuste tagajärjel hukkunud viis, möödunud aastal samal ajal 11 liiklejat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee