Eesti uudised

Taksojuhtide liidu juht nõuab kohtus linnalt hüvitist (3)

Siim Randla, 17. aprill 2015, 07:00
Taksojuht, Eesti Taksojuhtide Liidu juht Lembit Poolak .Foto: TAIRO LUTTER
Taksojuhtide Liidu esimees Lembit Poolak nõuab kohtus Tallinnalt hüvitist, et talle ei lubatud taksomeetri kohandamistunnistusele panna soodustariifi ja ta pidi hinnakirja omal kulul välja vahetama.

Tallinna taksoveo eeskirja kohaselt võib igale taksoteenusele kehtestada ühe rahalise väärtuse. Sõidukikaardi taotlemisel esitas Lembit Poolak taksomeetri kohandamistunnistuse, kuhu oli kantud ka soodustariif. Transpordiamet keeldus sõidukikaardi väljastamisest.

"Poolak esitas uue kohandamistunnistuse, mis vastas taksoveo eeskirja nõuetele, aga samas esitas ka kaebuse Tallinna halduskohtule Tallinna transpordiameti haldusakti, millega keelduti sõidukikaardi väljastamisest, seadusevastaseks tunnistamiseks ja tühistamiseks," rääkis transpordiameti jurist Tiit Eenmaa Õhtulehele.

Halduskohus rahuldas kaebuse. Eenmaa sõnul esitas Poolak kohtule kaebuse seoses transpordiameti õigusvastase tegevusega tekitatud kahju hüvitamiseks – kahju seisneb kohandamistunnistuse vahetamise kulus, uue hinnakirja trükkimise kulus ja saamata jäänud tulus seoses võimatusega taksoveoteenust osutada vaidlusperioodil.

Samal teemal

24. aprill 2015, 18:33
TV3 VIDEO | Tallinnas andis taksojuht noorele neiule peksa ja viis ta pimedasse parklasse
9. detsember 2014, 07:00
Taksojuhid kiruvad mupo kiusu hoida autod puhtad poriste tänavate kiuste
18. märts 2014, 07:00
Enesekaitse? Taksojuht lõi rünnanud kliendi kruvikeerajaga surnuks
14. märts 2014, 10:38
Kohtuotsus: taksomeetris võib nüüdsest olla mitu tariifi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee