Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Taavi Rõivas kriitikast: valitsus ei saa öelda, et raha tulgu kuskilt puu otsast (153)

Toimetas Karoliina Vasli, 16. aprill 2015 14:50
Foto: Karmen Ekbaum
Peaminister Taavi Rõivas ütleb, et kütuseaktsiisi tõus on muidugi ebameeldiv uudis, aga alternatiivid - näiteks automaks - oleks palju kehvemad variandid.

Rõivas rääkis Õhtulehele antud intervjuus, et hinnatõus pole ebamõistlikult kõrge. "Ma loodan, et kui inimesed rahulikult mõtlevad, kui suur see aktsiisi mõju on, et see on viis-kuus korda väiksem kui naftahinnast ja dollari kõikumisest tulenev mõju," arutles ta.

Samal teemal

Rõivas märkis, et valitsus peab olema aus. "Ei ole nii, et valitsus saab rääkida ainult positiivstest asjadest ja öelda, et raha tulgu kuskilt puu otsast. Peab ausalt ütlema, millised on katteallikad, kust on võimalik raha riigieelarvesse saada."

Küsimuse peale, mis nõu ta annaks inimestele, kes siiski kütusehinna pärast muretsevad, kostis Rõivas: "Ei ole mina see, kes peab üldistavaid nõuandeid andma."Ta väitis, et ka tema soovitus - soetage säästlikum auto - oli EPLi intervjuust kontekstiväliselt välja rebitud ja ta ei mõelnud, et maainimesed peaks nüüd uue auto soetama.

Rõivas rõhutas korduvalt, et kütuseaktsiisi tõusu on vaja, et automaks ära hoida. Kui suur see siis oleks? Rõivase kinnitusel on automaks osades Euroopa riikides väga kõrge - ulatudes isegi sadadesse eurodesse kuus. Mõnel juhul tuleb auto soetamisel kopsakas summa tasuda. "Pigem usun, et vähem valus on see, kui keskkonnakahjulikku kütust maksustada."

Pikemalt kuula ja vaata Rõivase selgitusi kütuseaktsiisi tõusu kohta juba videointervjuust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee