Eesti uudised

Täna selguvad Maamessil Eesti parimad noored aednikud 

Toimetas Piret Pappel, 16. aprill 2015 09:40
Foto: SA Innove
Täna, 16. aprillil toimub esmakordselt Maamessil aiandusalane kutsevõistlus „Noor Aednik 2015", kus selgitatakse välja Eesti parimad noored aednikud.

„Võistlejad peavad tundma seemnete liike ja aiatehnikat ning olema osavad pookimises. Veel tuleb kokku monteerida lillekast, istutada taimed ja paigaldada kastmissüsteem ning arvutada taimedele vajalikud substraadi ja väetise mahud," kirjeldas võistluse korraldaja Tõnis Soopere. Ta lisas, et kõik huvilised on oodatud tutvuma noorte aednike oskustega ja kaasa elama võistlusele.

„Aednik on väärikas ja pikkade traditsioonidega eriala. Toidutootjast ja inimese ilumeele kujundajast on osatud alati lugu pidada," ütles Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin.

Tema sõnul on Eesti kutsekoolides suurepärased tingimused õppimiseks ja suur hulk häid õppejõude. „Haritud aednik on tööturul väga nõutud spetsialist. Võimalusi on mitmeid, alates oma ettevõtte loomisest kuni palgatöötajani Eesti tippettevõtetes," lisas Strastin.

Tänavusel võistlusel võtavad mõõtu 12 õpilast Räpina Aianduskoolist, Luua Metsanduskoolis, Tallinna Kopli Ametikoolist ja Läti partnerkoolist.

Võistlust korraldab Räpina Aianduskool koostöös Sihtasutusega Innove. SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.

Samal teemal

14.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII: Tartu kesklinna vallutasid traktorid ja leegitsev põllumeeste paberimajandus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee