Eesti uudised

Euroskeptik Jaak Madison võib saada Euroopa Liidu komisjoni aseesimeheks (48)

Eesti Päevaleht, 16. aprill 2015, 08:39
Vasakult: Kadri Simson, Jaak Madison ja Kalle PallingFoto: Laura Oks, Alar Truu, Arno Saar
Nädala lõpus toimuvale hääletusele on Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehena üles seatud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Jaak Madison ja komisjoni juhiks sama tööd ka eelmise koosseisu ajal teinud Reformierakonna liige Kalle Palling.

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul andsid opositsiooniparteid aseesimehe koha EKRE-le juba kolm nädalat tagasi komisjonide jaotamisel. "Selge on, et EKRE on kõige euroskeptilisem erakond ja ega nad ministrite elu kergaeks ei tee,” põhjendas Simson ja lisas, et kriitiline lähenemine tuleb kindlasti kasuks.

Samal teemal

Kalle Pallingu hinnangul on EL-i komisjoni suurust ja olulisust arvestades üllatav, et komisjoni aseesimeheks on opositsioon kollektiivselt otsustanud esitada kõige väiksema fraktsiooni liikme. 

"Kindlasti on üks eesmärk see, et kõik eelnõud lähtuksid Eesti huvidest, mitte Brüsseli omadest,” ütles Jaak Madison, kes näeb komisjonis ühe enda eesmärgina nii-öelda vett segada ja mitte tekitada olukordi, kus eelnõud võetakse vastu justkui noaga läbi või lõigates.

Refereeritud artikkel tervikuna on Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee