Eesti uudised

Vargad jätsid Vinni valla interneti, telefoni ja televiisorita (3)

Arvo Uustalu, 16. aprill 2015, 07:00
ASJATU VAEV: Toomas Väinaste ütleb, et valgukaabliga pole mõtet metallikokkuostu minna. Foto: ALDO LUUD
"Eks nad mingid ullikesed olid, valguskaablis pole ju metalligi," tõdeb Vinni vallavanem, kes nagu kõik Vinni aleviku kandis elavad inimesed varaste tõttu telepildist ja internetist ilma jäi.

Ööl vastu laupäeva kell 23.50 sai Eesti Telekomi juhtimiskeskus veateate. Nimelt katkes Lääne-Virumaal Pajusti, Viru-Jaagupi, Küti, Roela, Muuga, Salla, Laekvere ja Tudu piirkonnas sideühendus. Veaotsingul Vinni alevikku jõudnud Telekomi kiirreageerijatel tuli tõdeda, et keegi on roninud side- ja valguskaabli teeninduskaevu ja kaabli puruks lõiganud.

Telepildita jäi ka vallavanem

Parasjagu puhkusel viibiv Vinni vallavanem Toomas Väinaste ütleb, et telepildi, telefoni ja netita jäädi väljaspool nende valdagi.

"Kuuldavasti polnud netti ka Väike-Maarja vallas asuvas Simuna alevikus," nendib ta. Ainuüksi Vinnis ja Pajustis elab kokku 1700 inimest ja Roela alevikus 500.

"Hakkasin reede õhtul kodus telekat vaatama. Proovisin küll nii, kord naa, kuid telepilti ette ei saanud," ütleb Väinaste. Ka järgmisel varahommikul oli pildikast tumm.

"Nagu hiljem kuulsin, nägid Telekomi mehed terve öö vaeva," lausub ta. Ühendus taastati üheksa-kümne paiku hommikul.

Kaablivaraste tekitatud rahaline kahju oli enam kui 3000 eurot.

Spordikeskuse töö oli häiritud

Vinni spordikeskuse töötaja sõnul oli õnn, et vargad kaabli kallal just nädalavahetusel käisid.

"Kuna meil on ka telefonid internetiga seotud, siis ei saanud me lauatelefonidega helistada. Ja veelgi hullem on, et kliendid tulid, kuid makseterminali ei saanud kasutada. Meie saime neti tagasi lõuna paiku," räägib ta.

Side- ja valguskaablit üritati ära viia otse Vinni peatänava äärest, Vinni tammiku kõrvalt. Teeninduskaevu ei ole sugugi lihtne pääseda, sest kaevuluugid on suurte poltidega kinni.

Telekomi meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul ei õnnestunud varastel katkilõigatud kaablit teeninduskaevust välja tõmmata. "Mõistlik nende tegu tõesti ei olnud. Katkestus annab endast momentaanselt teada ja teenindusmeeskond sõidab kohe välja. Kohapeal neid tabada ei õnnestunud, edasi menetleb juhtumit politsei," ütleb ta.

Neudorf tõdeb, et selliseid kaablivargusi on varemgi ette tulnud, kuid pigem on see viie aastaga vähenenud.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Mari Riina Rist ütles Õhtulehele, et kriminaalmenetlus alustati paragrahvi alusel, mis käsitleb elutähtsa süsteemi häirimist ja kahjustamist: "Kedagi pole veel kahtlustatavaks kuulutatud ja töö varaste tabamiseks alles käib."

3 KOMMENTAARI

i
Ilma Eesti Postita jäeti Reformierakonna poolt riik juba ammu 16. aprill 2015, 13:34
Varsti peab kirjal Lätis või Soomes järgi käima
ä
Äriidee? 16. aprill 2015, 11:50
Kaablil on mingi metallist kaitsekiht ka peal, seega poris vilets see äriidee polnudki. Kuna nad kaablit kätte ei saanud, siis tegid na tasuta tööd. K...
(loe edasi)
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee