Seisukoht

Seisukoht | Tuubad ja Autorollo (2)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 15. aprill 2015 17:39
Foto: Mati Hiis
President Ilvese äsjase nelja-tunni-jutu peale oli eriti muljetavaldav see tipptegijate rivi, kes hakkasid seletama, kuivõrd hästi on Eesti ikkagi kaitstud. Järjekorras räägiti lahti seegi, mida arvati presidenti tegelikult tahtnuvat öelda. Ühest küljest võib ju riigipeal olla hea meel, kui iga tema lause või säutsu peale puhkeb kodu- või ka välismaine torm veeklaasis. Teisalt annaks hoolikam sõnavalik ja mõtete korrektne viimistlemine oluliselt vähem võimalusi nende mitmetitõlgendamiseks.

Kas me aga tahame üldse teada, mida Ilves Eesti või maailma asjade kohta arvab? Jah, ikka, ja seda isegi juhul, kui mängu tulevad tuubad.

Samal teemal

Kas me aga tahame teada, mida arvab asjadest välisminister Pentus-Rosimannus? Oleks ju põnev teada, mida ta maailma asjade kohta arvab.

Kuid millegipärast küsitakse rohkem hoopis eelmise välisministri Paeti seisukohti. Loogiline, et eelistatakse kuulda inimest, kellel on sidemed ja kogemustepagas.

Siit tulenebki küsimus, kas ärevas julgeolekuolukorras on mõistlik panna sellist olulist ministeeriumi juhtima selles valdkonnas täiesti algaja. Kui ETV "Välisilm" äsja arutas, kas välispoliitika ajamine on libisenud meie valgest majast Kadriorgu, siis välisministrit ennast oma seisukohti selgitamas polnudki. Muidugi on hea, kui ta võtab sõna Autorollo asjus, kuid olulisem oleks pääseda kuidagigi pildile ka oma töiste tegemistega. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee