Eesti uudised

Arst narkomaaniasüüdistusest: võib Portilt küsida, kus ta amfetamiini arstidele müüb (19)

Kristiina Tilk, 15. aprill 2015, 16:04
Andrus Loog.Foto: Küllike Rooväli
"Ega ma ei saa väita, et ei ole üldse kunagi olnud arstide seas narkomaane, aga selle jaotuskõvera järgi võib iga eluala esindajate hulgas olla väga erinevate haigustega inimesi – ka narkomaania on haigus. Sama, kui ütleksin, et kõik sportlased kasutavad dopingut, kõik ajakirjanikud on äraostetavad," peab kirurg Andrus Loog üldistamist, millega spordibioloog Kristjan Port välja tuli, tublile töötegijale solvavaks.

Tallinna ülikooli terviseteaduste ja spordi instituudi direktor, spordibioloog Kristjan Port rääkis ETV saates "Vabariigi kodanikud", kus arutati eestlaste tervisekäitumise üle, et arstide seas on palju narkomaaniat.

Samal teemal

Port rääkis, et oma töövõime taastamiseks, mida neil tegelikult enam ei ole, hakkavad inimesed erinevaid vahendeid kasutama – esialgu ohutuid, seejärel ravimeid, siis juba keelatud aineid. "Narkootilisi aineid, amfetamiini ja kõike muud kasutatakse töökohtadel. Arstid kasutavad. See on lausa pööraselt suur probleem, kui sellelt natukenegi kivi tõsta," rääkis Port.

Loog usub, et sõltuvusainete küüsis saaks väga pikalt edukalt arstina töötada: "Arstiks saamine, õppimise protsess on väga pikk ja pingeline ning samuti selle töö tegemine ja inimene, kes on sõltuvusainete küüsis, ei suuda pikaajaliselt õppida ega kindlasti ka töötada mitte."

Loog ütleb, et kui ka keegi arstidest vea teeks, hakkaks see kolleegidele kiiresti silma ja tema julgeb täiesti kindlalt öelda, et ei tea ühtegi arsti, kellel täna narkootikumidega probleeme oleks, millest aga ei tohi aga teha jällegi järeldust, et probleemivabu pole olemas.

Loogi sõnul on igal arstil olemas teadmine, mida mingi ravim inimorganismis teeb ja kui rääkida konkreetselt psühhostimulantidest, annavad need hetkelise edu ehk et see võetakse laenuks järgmisest ajast.

"Eks igaüks teab, milliseid stimulaatoreid ta kasutab. Mina tean üht kanget mürki, mida arstid tarvitavad ja selle nimi on kohv, aga mul on tunne, et sedagi tarbitakse vähem," teatab Loog ja lisab, et ta pole isegi kuulnud, et keegi tarvitaks jalul püsimiseks amfetamiini: "Võib Portilt endalt küsida, kus ta seda arstidele müüb."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee