Eesti uudised

GRAAFIKUD | Eurosaadik Urmas Paet - suurim kirjasaatja pärast Hillar Kohvi? (21)

Martin Šmutov, 15. aprill 2015 18:52
Urmas PaetFoto: TEET MALSROOS
Nimetage Eesti eurosaadikud! Kui keegi kohe meenub, on see tõenäoliselt Urmas Paet, kelle teated Euroopas toimuvast ja enda tegemistest jõuavad inimesteni kui mitte igapäevaselt, siis iga kuu pooltel tööpäevadel kindlasti.

Jaanuaris saatis Paet 15, veebruaris 13, märtsis aga lausa 24 ja aprillis seni 9 pressiteadet.

Samal teemal

Teemad, millega Paet on kõige enam kursis, on Eston Kohveri vangistamine (kaheksa pressiteadet), laevakaitsjate olukord Indias (viis pressiteadet), Ukraina (seitse pressiteadet) ja Venemaa (üheksa pressiteadet).

Muude teadete alla, millele on keeruline ühisnimetajat leida, saab paigutada ülejäänud 32 pressiteadet.

Muude teemade alt võib kõige enam leida ehk terrorismiga seotud teemasid nagu näiteks "Paet: Pariisi tragöödia teadvustab Euroopale paljude riikide terroristlike rünnakute igapäeva", kuid Paet pöörab tähelepanu ka üleskutsetele nagu "2016. aasta tuleb kuulutada Euroopas naistevastase vägivalla vastu võitlemise aastaks".

Samuti hoiab Paet inimesi kursis parlamendis toimuvaga: "Paet esitas arupärimise Euroopa Komisjonile Eesti lennuühenduste kohta" või olulisemate trendidega nagu "Küberrünnakutest on saanud uus reaalsus enamikule riikidest" ja "Mongoolia võttis Eestilt üle Internetivabaduse koalitsiooni juhtimise".

Kuid kes on siis need ülejäänud Eesti eurosaadikud ja mida nad Euroopas üldse teevad?

Paeti erakonnakaaslane (Reformierakond) Kaja Kallas on saatnud null pressiteadet, kuid on mainitud ühes Paet ja ühes Yana Toomi teates.

Keskerakonnast suundus Euroopasse Yana Toom ja temalt on tulnud aprillis kolm, märtsis kaks, veebruaris üks ja jaanuaris kaheksa (nendest kolm küll täiendasid eelnevat kirja) kirja.

Sotside Marju Lauristini nimi on läbi käinud kokku neljast pressiteatest (aprill 0, märts üks, veebruar kaks ja jaanuar üks).

Seega: Urmas Paet, pane edasi! Vähemalt on üks saadik, kes annab teada, mis Euroopas toimub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee