Krimi

Egert Musta kaitsja: kohtuotsus on ebaõiglane (89)

Karoliina Vasli, 15. aprill 2015 11:03
Foto: Laura Oks
Tõenäoliselt oli Egert Must juba enne tänast kohtuistungit veendunud, et karistus tuleb karm, sest tal oli kohtus kaasas käsitsi kirjutatud avaldus otsuse edasikaebamiseks. 

Harju Maakohus tunnistas Musta süüdi korduvas kehalises väärkohtlemises ja eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises ning mõistis talle liitkaristuseks üheksa-aastase vangistuse.

Samal teemal

Musta kaitsja Natalia Lausmaa näitas pärast istungit ajakirjanikele Musta apellatsiooni. "Ta sai liiga palju," märkis kaitsja ja nimetas otsust ebaõiglaseks. Ta tõi võrdlusena välja, et pisikese Emily ema Keiti Voogre pääses kokkuleppemenetluse korras vaid tingimisi karistusega ja viibib praegu vabaduses. Lausmaa leidis, et mõlemaid kohtuasju võinuks arutada üldmenetluses, siis oleks ehk lahendid olnud teistsugused.

Põhja ringkonnaprokurör Saskia Kask selgitas, et kriminaalmenetluse käigus selgus, et Keiti on oma lapse vastu korduvalt vägivalda kasutanud – löönud last lahtise käega ja tirinud juustest. "Sellega on ta põhjustanud lapsele valu, kuid mitte tervisekahjustusi või kehavigastusi. Lapse kehal ja peal tuvastatud vigastuste tekitamises on süüdistus esitatud Keiti elukaaslasele Egertile, kelle hoole all oli laps sel ajal, kui ema tööl käis. Egerti ja Keiti teod on toime pandud küll ühe ja sama kannatanu suhtes, kuid eraldiseisvalt, erinevatel aegadel."

Voogre mõisteti 17. märtsil süüdi kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti karistuseks kolmeaastane vangistus, millest kuus kuud tuleb ära kanda kohe ja ülejäänud 2,5 aastat jääb tingimisi vangistuseks kolmeaastase katseajaga. Kuna ta oli selleks ajaks juba pool aastat vahi all olnud, pääses ta vabadusse ja elab praegu vanematekodus Saaremaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee