Maailm

Poola vürst kutsus Farage’i duellile (3)

Õhtuleht.ee, 15. aprill 2015 07:00
Janek Zielinski Foto: Youtube
End vürstiks nimetav ja Londonis elav poolakas Janek Zielinski kutsus video vahendusel duellile paremäärmusliku ja euroskeptilise Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) juhi Nigel Farage’i, vahendab BBC.

Farage on 7. mail toimuvate parlamendivalimiste eel esinenud mitu korda vaenulike avaldustega Suurbritannias elavate välismaalaste kohta. Muu hulgas süüdistas ta immigrante ummikute tekitamises suurtel autoteedel.

Janek Zielinski sõnul on tema isa Poola ohvitser Andreas Zielinski, kellel oli 1939. aastal Kaluszyni linnas juhtiv osa võitluses natsionaalsotsialistidega.

Janek Zielinski rõhutab Youtube’is avadatud videos, et tal on saanud kõrini diskrimineerimisest, mida poolakad peavad Suur­britannias tundma. Seetõttu kutsub ta Farage’i Hyde Parki kahevõitlusele. Kui aga viimane mõõgavõitlust ei soovi, on ta valmis ka kõneduelliks televisioonis.

BBC andmetel ei võtnud Farage Janek Zielinski ettepanekut vastu. Inglismaal on duellid juba alates 1571. aastast ametlikult keelatud. Sellele vaatamata korraldati neid veel 19. sajandi keskpaigani.