Martin HelmeFoto: Laura Oks
Delfi 14. aprill 2015 14:12
Eile riigikogus ootamatult ära jäänud traditsioonilise perekonna kaitse saadikuterühma asutamine jääb paariks nädalaks ootele, sest selle algataja Martin Helme on juba Brüsselis ning järgmisel nädalal on riigikogus istungitevaba nädal.

Martin Helme (EKRE) lahkus koos asutamisdokumendiga saalist, kui saadikurühma juhi kandidaadiks seati lisaks temale ka Imre Sooäär (Reformierakond). Helme selgitas, et kuna ta teadis majas olevat veel inimesi, kes sooviks sellesse saadikurühma kuuluda, läks ta neid otsima.

"Sooäär muidugi vahutab vihas, sest tal ei õnnestunud seda tuksi keerata, see oli selge eesmärk, kõik mis on ilus ja hea ära perverteerida ja kui ei õnnestu perverteerida, siis ära naeruvääristada," ütles Helme täna Delfile.

Helme ei saa aru, miks traditsioonilise perekonna kaitse saadikuterühma tahavad kuuluda ka homoõiguste eest võitlejad: "Ma ei saa küll aru, mida nad seal teevad ja kas nad ikka saavad aru, mida tähendab traditsiooniline perekond, aga noh."

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Delfis.

Eile tegi Imre Sooäär sotsiaalmeediasse postituse, milles kirjutas, kuidas riigikogus toimus "midagi ennekuulmatut", kui "Martin Helme luges paaniliselt ühenduse asutajaliikmete hääli kokku ja nähes, et hakkab esimehe kohta kaotama, haaras ta allkirjadega asutamisdokumendi ja põgenes saalist, ignoreerides sellega Riigikogu töö- ja kodukorra seadust ja võttes võimaluse ühenduse esimehe demokraatlik valimine lõpuni viia".