Eesti uudised

Sandor Liive saab tehnikaülikoolist peaaegu riigikogu väärilist palka (51)

Õhtuleht.ee, 14. aprill 2015 15:00
Sandor Liive
Eesti Energia endine juht Sandor Liive saab Tallinna TV uudistesaate väitel Tallinna tehnikaülikoolilt palka 2750 eurot kuus. Liive on TTÜ kuratooriumi esimees. Õhtuleht uuris TTÜst, millised on kuratooriumi esimehe igapäevased tööülesanded.

Tehnikaülikooli pressiesindaja Krõõt Nõgese sõnul vastutab TTÜ kuratoorium ülikooli arengu, arengukava, finantsplaani, eelarve ja kinnisvara eest, teostab järelvalvet ülikooli tegevuse üle ja vastutab rektori valimise eest.

TTÜ kuratooriumi töö on kirjeldatud Tallinna tehnikaülikooli seaduses ja ülikooli põhikirjas. Kuratooriumi esimees töötab vastavalt ametilepingule.

Sel aastal on kuratoorium tegelenud ülikooli arengu analüüsimisega ja võrrelnud seda teiste Euroopa ülikoolidega TTÜ arengukava täitmise analüüsiks.

Kuratooriumi liikmed on tegelenud ülikooli finantsplaani ja eelarvega, valmistanud ette ettepanekuid haridus- ja teadusministrile ning vabariigi valitsusele, korraldanud ülikoolisisest koostööd ja rektorite-prorektorite tööd.

Samuti korraldab kuratoorium rektori valimisi, moodustab auditikomitee ja tegeleb ülikooli kinnisvaraga.

Nõgese kinnitusel on Liive osalenud kohtumistel ja nõupidamistel kuratooriumi liikmete, rektoraadi liikmete, dekaanide ja asutuste juhtidega. Lisanduvad kohtumised valitsusasutuste ja poliitikutega.

Samal teemal

12.06.2015
Laine Randjärv TTÜ rektori valimistest: kurioosse olukorra lahendamine on kuratooriumi auküsimus
22.05.2015
Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks valiti Jaak Aaviksoo
11.04.2015
Kas Eesti Energia endine boss saab riigilt 12 000 eurot kuus või… rohkem?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee