Sergei Metlev (Tiina Kõrtsini)

Vabaerakonna tegevjuhiks sai taas teadusajakirjanik Margus Maidla, riigikogu fraktsiooni juures alustas sellest nädalast nõuniku tööd Sergei Metlev.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkel sõnul oli Vabaerakond riigikogu valimistel selge võitja, eriti arvestades rahaliste vahendite vähesust ning veel mõne aja eest kõlanud ennustusi, et neli suurt on poliitikamaastikul turuosad ära jaganud. "Seega saime mandaadi läbipaistvama ja vastutustundlikuma poliitika ajamiseks," ütles Herkel.

Herkel esitas juhatusele tegevjuhi kandidaadiks teadusajakirjanikuna tuntud Margus Maidla, kes tegi seda tööd ühiskondlikus korras ka valimiseelsel perioodil. "Juhatus kinnitas Maidla tegevjuhiks ja ta esitab juba nädala jooksul erakonna eelarve ja tegevuskava projektid," rääkis Herkel ja lisas: "Vabaerakond, kes on vastustanud erakondade priiskavat riigieelarvelist rahastamist, on lubanud, et igapäevasteks tegevuskuludeks ei kulutata rohkem kui pool riigieelarvest valimistulemuse põhjal eraldatavast summast."

Herkeli sõnul on Maidla end juba tõestanud, kuid erakonnal seisab ees uus arenguetapp, kus seni edu toonud õhinapõhisus peab kombineeruma kasvava professionaalsuse ja kandepinna laiendamisega. "Minu arust annab Maidla lai haare ja tuntus nii teadus- kui ka ärimaailmas meile edasiminekuks väga hea eelduse," märkis Herkel.

Sellest nädalast Riigikogu fraktsiooni juures tööd alustav 23aastane Sergei Metlev on osalenud erakonna programmi- ja strateegiatöös ning ta kogus Nõmme ja Mustamäe ringkonnas kandideerides 509 häälega Ain Lutsepa järel piirkonna paremuselt teise valimistulemuse.

Metlev lõpetab Tartu Ülikoolis juuraõpinguid ja ta on saanud kodanikuaktivistina väärtuslikke kogemusi sellest, kuidas poliitikat kujundada ja realiseerida. Fraktsiooni nõunikult ootavad saadikud analüütilist abi arupärimiste, eelnõude ja parandusettepanekute ettevalmistamisel.

"Opositsioonierakonna jaoks on oluline, et fraktsiooni tegevus riigikogus oleks energiline ja valitsuse suhtes nõudlik ja ma tahan sellele aktiivselt kaasa aidata," ütles Metlev.

Muude isikuomaduste kõrval peab Vabaerakond Metlevi tugevuseks noorte ja mitte-eestlaste tugevamat kaasamist.

Jaga artiklit

2 kommentaari

  /   12:01, 14. apr 2015
Refid teevad volgasi ja näljutavad ja vabakad votavad vabalt asju
K
kaerajaan  /   10:38, 14. apr 2015
noormehele on avatud suur tööpõls - vabaerakonnast sotsidesse ja sotside juurest reformi...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis