Eesti uudised

Muudatused Vabaerakonnas: Margus Maidla jätkab tegevjuhina, Sergei Metlev on riigikogu fraktsiooni nõunik (2)

Toimetas Kristin Aasma, 14. aprill 2015 08:56
Sergei MetlevFoto: Tiina Kõrtsini
Vabaerakonna tegevjuhiks sai taas teadusajakirjanik Margus Maidla, riigikogu fraktsiooni juures alustas sellest nädalast nõuniku tööd Sergei Metlev.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkel sõnul oli Vabaerakond riigikogu valimistel selge võitja, eriti arvestades rahaliste vahendite vähesust ning veel mõne aja eest kõlanud ennustusi, et neli suurt on poliitikamaastikul turuosad ära jaganud. "Seega saime mandaadi läbipaistvama ja vastutustundlikuma poliitika ajamiseks," ütles Herkel.

Herkeli sõnul on Maidla end juba tõestanud, kuid erakonnal seisab ees uus arenguetapp, kus seni edu toonud õhinapõhisus peab kombineeruma kasvava professionaalsuse ja kandepinna laiendamisega. "Minu arust annab Maidla lai haare ja tuntus nii teadus- kui ka ärimaailmas meile edasiminekuks väga hea eelduse," märkis Herkel.

Sellest nädalast Riigikogu fraktsiooni juures tööd alustav 23aastane Sergei Metlev on osalenud erakonna programmi- ja strateegiatöös ning ta kogus Nõmme ja Mustamäe ringkonnas kandideerides 509 häälega Ain Lutsepa järel piirkonna paremuselt teise valimistulemuse.

Metlev lõpetab Tartu Ülikoolis juuraõpinguid ja ta on saanud kodanikuaktivistina väärtuslikke kogemusi sellest, kuidas poliitikat kujundada ja realiseerida. Fraktsiooni nõunikult ootavad saadikud analüütilist abi arupärimiste, eelnõude ja parandusettepanekute ettevalmistamisel.

"Opositsioonierakonna jaoks on oluline, et fraktsiooni tegevus riigikogus oleks energiline ja valitsuse suhtes nõudlik ja ma tahan sellele aktiivselt kaasa aidata," ütles Metlev.

Muude isikuomaduste kõrval peab Vabaerakond Metlevi tugevuseks noorte ja mitte-eestlaste tugevamat kaasamist.

Samal teemal

21.02.2015
TV3 VIDEO: Vabaerakonda reedel kohtumisele ei kutsutud