Eesti uudised

KINDRALID PAHASED: president Ilves hirmutab, et Venemaa vallutaks Eesti vaid nelja tunniga

Karoliina Vasli, 14. aprill 2015 07:00

36 KOMMENTAARI

t
t m/ 15. aprill 2015 09:16
Kui eesti meedia söödab eksitavat infot,siis pole ime ,et kindralid tagajalgadele tõusevad.
R
.../ 14. aprill 2015 19:42
Raketid lendavad siinsete sihtmärkideni,strateegilise tähtsusega objektideni, minutitega.Pidevalt lendavad nii pommitajad kui ka hävitajad edasi-tagasi meie piirile nii läheal, et kokpitist on näha maismaad vähemalt 100 km.ulatuses,lisaks hambuni relvastatud allveelaevad.Keegi ei võta tõsiselt kolonni,mis käsu korral aktiviseerub. Heietame ja heidutame samas vaimus edasi.
i
ilvese lapsesuu/ 14. aprill 2015 13:08
venemaa on seda baltikumi äravõtmist üsna hästi harjutanud ja siia suunda rünnakut tehes kasutatakse ka moodsamaid relvi. keegi ei tule siia enam täitornimütsis ja teise maailmasõja aegse tankiga. 4 tundi on üsna reaalne aeg eesti äravõtmiseks, või ütleme siis sõjaliseks elimineerimiseks. ära võtta jõuab hiljem veel küll ja küll n.ö. järelpuhastust teha. viimast on eestis teha üsna lihtne, kuna rahval relvi ja sõjalisi oskusi pole. kaitseliit on siiski marginaalne organisatsioon oma aegunud relvade ja taktikaga. tänapäeval pole lootust ka metsavendluse läbilöögiks, kuna tehnika on kõvasti arenenud ja eesti mägedeta maastik ei paku ka looduslikult mingit efektiivset varjupaika.
p
Piiriäärne elanik/ 14. aprill 2015 13:05
Presidendi väljaõeldust:- Venemaa lõikaks rünnaku korral Balti riigid muust maailmast ära enne, kui ükski eemal paiknev kiirreageerimisüksus siia jõuaks. Arvan et tal on õigus. Meist igaüks võib veenduda kui käia ära Pihkvas asuva ellitväeosa (kelle roll Krimmi ja Ukraina sündmustes ei jäta mingit kahtlust) - Markelovi tänava ääres kaemas. Mis seal plangu taga on peaks meie hästi tasustatud kindralitele teada olema ja samuti milleks need seal on. Kaua Pihkvast siia jõudmiseks aega läheb - kas 2, 3 , 4 või 5 tundi pole mingit tähtsust. Arvan et kui seal tekib tahtmine siis jõuavad nad kohale kiiremini kui meie kindralid Tallinnast piiri äärde ise kohale jõuavad -juhul kui selleks enam vajadustki on. Võõrale jõule saab vastata samaväärse jõuga aga kaldun arvama et arvestades meie käitseväe arvulist suurust see hästi ei õnnestu olgu sõjaline ettevalmistus ja varustus kuitahes eesrindlik. gsees on o
ä
Ärge/ 14. aprill 2015 12:38
saage sellest 4 tunnist valesti aru,selle aja jooksul peab ohu korral ladvik siit kadunud olema!!!
p
päss/ 14. aprill 2015 11:43
Ilvesel on õigus meie kindralid õigustavad muidugi oma kõrget palka ning nendele lapsministritele kes pole kuskil sõjaväes käinud usuvad muidugi meie kindrale. 40a tagasi oli n liidus parem sõjatehnika kui meil praegu.Supikatelde ning rakulkadega ei sõdita tänapäeval
a
ameeriklaste sabarakk/ 14. aprill 2015 11:26
ilves on ju mõttetu sarvekandja, mis tema teab
t
Toslem/ 14. aprill 2015 11:23
Noh möni kindral vöib ju kolmandal päeval ka veel kuskil laanes juutidelt ostetud roostes raua otsas istuda aga kaitse seisukohalt on see ümmargune null.

t
tare/ 14. aprill 2015 11:13
4 tunniga oli see 38-40 baaside jant mis poliitikute hingele jääb.. Aga viimased kaks vallutajat jäid mõlemad nii umbes pool aastat toppama meie pinnal. Hitleril olid ka raketid aga mingit erilist efekti peale tsiviilelanike tapmise ei saavutatud.
e
EH/ 14. aprill 2015 11:04
juut natuke eksis=wenemaa pühib eesti 4-tunniga maapealt,on õigem
l
laaneots/ 14. aprill 2015 10:47
4 on absurd,loogilisem oleks 5 tundi
r
Room/ 14. aprill 2015 10:36
Üks räägib aiast, teine aiaaugust. Jättes esialgu kõrvale kõik teised aspektid, mille juurde hiljem tulen ja pannes vastamisi Eesti ja Vene sõjaväe, on Ilvesel täiesti õigus! Seletan lihtsamalt. Mängime venelastega korvpalli sõjaaja reeglite järgi. Meie paneme platsile viis meest (ja rohkem meil polegi), venelastel on panna viissada! Just sajakordne on meie arvuline suuruse vahe, Viitsada nad ei pane, aga panevad just niipalju, et tegutseda võimalikult tõhusalt ja andmata meie poistele palligi. Kui öösel kell 2 alustavad, on meil hommikul ärgates rohelised mehikesed akna all. Ikkagi üks saja vastu! Tagasi ei ole venelased andnud mitte ühtegi sõjaliselt ülevõetud territooriumi ja ei paista, et annaksid ka tulevikus. Nii on venelased meid kottinud kogu teadaoleva ajaloo vältel kui me oleme olnud üks ühe vastu. Vabadussõjas ei olnud me Venemaa vastu üksi. Neil oli kaitsta väga pikk rindejoon ja au meie vanaisadele, kes selle ajaloos ehk ainsa võimaliku hetke ära kasutasid!
Täna on meile abiks just need kõrvalejäetud (aga ikkagi teoreetilised) aspektid. Olgu selleks siis NATO 5. paragrahv või venelaste enda tekitatud üleüldine vastuseis tema agressiivsuse vastu. Ja tulles nüüd Ilvese väite juurde, NATO teiste riikide baaside olemasolu Eestis oleks veel üheks kaitsvaks aspektiks. See oleks palju tugevam heidutus kui teoreetiline paragrahv. Sel juhul peaksid venelased reaalselt ründama mitte ainult eesti väeosi, vaid paljude riikide omi. Ja NATO on Venest omakorda sõjaliselt ca 12 korda võimsam. Sellest venelaste hüsteeriline hädakisa Nato baaside loomise vastu, see võtab neilt võimaluse meid rünnata.
Kindralid võiksid ka selle arvulise ülekaalu peale mõelda, mitte kõike enda peale võtta ja rusikaga vastu rindu taguda!. Paradoksaalne ehk, aga mida rohkem osaleb meie sõjavägi NATO koosseisus mujal maailmas, seda väiksem on tõenäosus , et venelastele tuleb vastu astuda Eestimaa pinnal.
k
kindralitelt/ 14. aprill 2015 10:32
...tahaks ika asjakohasemat seletust, et miks 4 tundi pole piisav aeg eestimaa vallutamiseks. Kas 6....8 tundi on piisav...miks? Tegelikult, nii kurb kui see ka pole .....raketid jõuavad meie kolm lennuvälja kasutuskõlbmatuks teha 20-e minutiga! Kaitset meil keskmaa rakettide vastu pole ....nagu Israelil näiteks...Meie sõjaväeosade asuoht on venelastel meetri täpsusega teada....Väga tahaks kuulda millel meie kindralite optimism põhineb! Rannakaitse meil samuti puudub ....????
a
Alar1/ 14. aprill 2015 10:15
Jube sõim presidendi aadressil. Aga mida Ilves valesti ütles? Venemaa suudab tõesti mõne tunniga oma väed igasse Eesti otsa paigutada. Iseasi, mis pärast juhtuma hakkab. NATO-l ei läheks rohkem aega venelaste hävitamiseks ja eemale peletamiseks.
Iseasi, miks oli presidendil vaja seda öelda. Polnud ju vaja!
k
kilu/ 14. aprill 2015 10:14
suurem oht on oma rahvas,kes mässama võib hakata kui venemaa
a
Alar1 to kilu(kilka)/ 14. aprill 2015 10:39
Oma rahvas ei hakka mässama. Ega Savisaare poolt bussidega Toompeale veetud Narva venelased pole veel rahvas.
m
maamees/ 14. aprill 2015 10:05
Ma ei saa aru,mis on meie presidendi mõttemaailmas lahti.Järjest haigemaks muutuvad tema ütlused ja säutsumised.

s
see on/ 14. aprill 2015 09:59
lausa kole ,kuidas kogu aeg hirmutatakse venemaaga ja osa noored ja lapsed usuvad ka,mida meie riigimehed mõtlevad ,tahavad igapäeva elu täielikult halvata.See on ju juba laus kuritegu,muud ei kuule kui sõjaga ähvardamine.Mis riik see selline on.Kui peakski suurem oht ähvardama siis karta on et kõik kel raha ja võim on ammu siit kadunud,presidendil varsti võim kaob võib olla läheb ameerikasse tagasi,kui siin enam peresuhted ka korras pole,siis ju ükspuha mida rääkida.
a
AK666/ 14. aprill 2015 09:56
Eesti sõjaline võimsus on praegu rahvaarvu arvestades täitsa tasemel. Küsimus on selles, et kuhu teha Nato baasid. Kõik impeeriumid on aja jooksul lagunenud. Venksid vaadaku parem Hiina poole, mis saab 21 sajandi supervõimuks. Kui Venemaa ja Nato sõdima hakkavad, siis kollane rass võtab Siberi koos nende ANSV-dega üle.
t
Tegelikult/ 14. aprill 2015 09:42
on ju meil lugematu arv kindraleid teenistuses, erus ja reservis. Kui kõik need nahahoidjad vaenlasele vastu saata, siis peame pooltundi kauem vastu.
n
noh kui/ 14. aprill 2015 09:17
nelja tunniga siis ei jõua need suured sulid isegi lennuki peale põgeneda.Enne lastakse lennukid puruks.
e
EGO/ 14. aprill 2015 08:41
t
Tüüp./ 14. aprill 2015 08:38
Huvitav kas selle ajajooksul jõuavad need jõukurid oma asjad pakkida ja paadi poole sebida?
v
Van Ames/ 14. aprill 2015 09:51
Vat neil juba kõik väljamaal, häda korral käed tasku ja jeehat.
Ehk mis on sõja korral eestlase ja venelase vahe?
Venelane hakkab vastu ja võitleb, eestlane paneb jooksu :)))
j
Jep/ 14. aprill 2015 10:19
Mõni näide, kus jooks on pandud? Sinimägedes taoti vatte tonnide kaupa mulda
v
Volodka Volodkovish/ 14. aprill 2015 08:36
Muidugi Ilves eksib.Kahe tunniga paneme teid kotti.
a
Adolf/ 14. aprill 2015 12:02
Kahe tunniga pannakse volodkad riita.
s
saunik/ 14. aprill 2015 08:31
Ju Ärma popsile saatkonnast nii kästi öelda.

h
huumori kool/ 14. aprill 2015 08:18
Ah mis te selle Ilvese kallal ikka norite. Valage parem veel viskit! PRoosit!
t
tige/ 14. aprill 2015 08:12
Ei tahaks sitasti õelda,aga lihtsalt paanikaosakonna president!
a
Avo/ 14. aprill 2015 08:11
Kummaline on lugeda, et juba mitmes kord järjest ei saa avalikkus hr presidendi avaldusest õigesti aru. Riigi esimese diplomaadina tuleks paremini mõista oma vastutust väljaütlemiste eest. Samuti ei tohiks eestlasi käsitleda juhmakate postsoviettidena, kes välisajakirjandust ei tarbi ning sellest aru ei saa. Sise- ja välistarbimiseks saadetud sõnumite erinevus on omane meie idanaabrile.
Alates President Merist oli tunda, et president on "majakas", kelle poolt väljastatud sõnumeid tuleb tõsiselt võtta. Praeguse "majaka" vundament ei tundu olevat väga kindlal pinnasel.
i
iconoclast/ 14. aprill 2015 08:06
Ma olen nõus kindralitega et vaevalt venemaa nii pea tahaks siia tulla, samas olen ma ka nõus nende nato ekspertidega et kui venemaa tuleb tõesti vallutama siis eesti on umbes 4 tunniga alistatud ja siia ei aita ei tanki ega püssirohi.
Eesti parim lootus on sissisõda aga selleks peab relvad olema laiali inimeste käes juba enne sõja algust, mida muidugi meie riik kardab teha sest siis minnakse Toompeale nendega !
e
Ei saa nii./ 14. aprill 2015 09:25
Pakutud võimalus: "Eesti parim lootus on sissisõda aga selleks peab relvad olema laiali inimeste käes juba enne sõja algust..." ei sobi mitte.
Eesti mees joob end täis ja siis hakkab küla vahel paugutama, lisaks võis naabrimees kuidagi kahtlasena tunduda- ehk on Venemaa agent? Tuli peale raipele!
Jne....
s
see/ 14. aprill 2015 08:04
oli motivatsioonikõne kindralitele!
n
nipitiri/ 14. aprill 2015 07:58
Eks see kaagutamine on ikka tagamõttega. Tehakse eelhõõrumist rahvale, et oleks kergem võõrväed sisse tuua.
m
Metsavend./ 14. aprill 2015 07:53
Poliitika?Alles 20 aastat on nad ära olnud ja juba tulevad tagasi?Ei usu,et nad rõõmuga siia tagasi tulevad.Provotseerida Venemaad ei oleks väga vaja!Radaribaas maja lähedal ja usun,et mina mingit sõda isegi ei näeks....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee