Maailm

Nemtsovi mõrvas süüdistatavaid kahtlustatakse ka narkoäris (3)

Toimetas Nataly Koppel, 13. aprill 2015, 10:25
Boriss Nemtsovi mõrvas süüdistatav Zaur dadajev. Foto: AFP / Scanpix
Venemaa opositsionääri Boriss Nemtsovi mõrvas süüdistatavad mehed võivad olla seotud narkootikumide müümise ja tarbimisega, teatas Kommersant.

Ingušeetia prokuratuur teatas, et üks süüdistatavatest Zaur Dadajev oli 5. märtsil seoses narkootikumide ebaseadusliku käitlemisega kinni peetud. Dadajevi enda sõnul toimetati ta hiljem FSB esindajatele üle, kuid süüdistus oli juba teine – Nemtsovi tapmine.

Väljaande teatel leiti kinnipeetud meeste korterite läbiotsimisel valget pulbrit ja kivikõvaks muutunud tumedat värvi ainet, mis saadeti keemilisse ekspertiisi.

Juhul, kui eksperdid kinnitavad, et leitud pulber on narkootikum, siis pole välistatud, et kuriteo motiiv muudetakse ära.

Tuletame meelde, et Boriss Nemtsov lasti maha veebruari lõpus Kremli lähedal, kui ta jalutas seal Kiievist pärit modelliga.

Ametliku versiooni järgi lasti Nemtsov maha mitte poliitilistel vaid usulistel kaalutlustel. Väidetavalt häiisid Nemtsovi mõrva plaaninud inimesi tema väljaütlemised seoses prohvet Muhamedi kurikuulsate karikatuuridega.

Nemtsovi ajakirjanikust tütar Žanna Nemtsova peab seda mõrvamotiivi naeruväärseks ning väidab, et isa tapeti tema poliitiliste vaadete pärast.

Samal teemal

3. oktoober 2016, 15:36
FOTOD | Moskvas algas kohtuprotsess Boriss Nemtsovi võimalike tapjate üle
29. detsember 2015, 10:42
Nemtsovi mõrvas kahtlustatavatele tšetšeenidele esitatakse täna süüdistus
30. oktoober 2015, 07:00
Boriss Nemtsov saab postuumselt preemia
22. juuli 2015, 07:00
Žanna Nemtsova: "Kes ütleb, mida ta mõtleb, riskib Venemaal kõigega."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee