Teleblogi

Arvustus: suhtepundardes "Kaardimaja" 

Merit Maarits, 10. aprill 2015, 10:03
Kevin SpaceyFoto: Reuters / Scanpix
"Kaardimaja" on jõudnud märkamatult oma sündmustega juba teise hooaja keskpaika, millest annavad aimu ka tegelastevahelised pingestuvad suhted, seda nii isiklikus kui professionaalses plaanis. Siiski, mitmete konfliktide kõrval võib täheldada ka suhete soojenemisi, seda eriti president Walkeri ja Frank Underwoodi puhul.

Veel episoodi alguses võib karta, et president Walkeri ja Franki vahel on nüüd kõik põhjalikult kihva keeratud ning nendevahelise usalduse taasloomine on enam-vähem kõige võimatum ülesanne üldse. See on omaette teema, kelle süüks taolist konflikti eskaleerumist pidada, kuid Franki iseloomu näitamine ja vankumatu hoiaku võtmine taolises olukorras oli teo riskantsest loomusest olenemata ainuõige samm.

Samal teemal

Vastuseis Ameerika Ühendriikide presidendile on miski, mida igaüks naljalt teha ei julge, aga Franki põhimõttekindlus ja ambitsioon oma seatud eesmärkide saavutamisel ei jätnud talle lihtsalt teist võimalust. Kuigi Frank laseb enda näida alandliku nõuandjana, pole see päris see, kes ta tegelikult on ning enese kehtestamise nimel oli hädavajalik teeskluse tagant korra oma tõelist loomust näidata.

President Walker on nüüd lõpuks kindlamalt suurde mängu astunud ning oskab esitada õigeid nõudmisi ja konkreetseid küsimusi. Sellisel juhul presidenti puht toore jõuga tema otsustes ei kanguta ning Frankile saab selgeks, et äraspidine lähenemine võib olla hoopis efektiivsem, seda eriti nüüd, kui Richard Tusk presidendi silmis nõnda halba nimekirja on sattunud.

Samal ajal, kui president Walkeri ja Franki vahel on tärkamas isegi miskine sõprus, on Walker hakanud kaotama kontakti oma abikaasa Patriciaga, kellesse Claire’il on plaanitult õnnestunud istutada kiuslik paranoiapisik. Ning ta ei peatu veel siin, vaid jätkab Patricias õnnetu ja rahuldamata abielunaise mentaliteedi kultiveerimist, mis tõotab parajalt halvaks kiskuda.

Presidendipaari vaheliste suhete ebastabiilsus toob otseselt kasu Underwoodidele, kelle igapäevaelu dikteerib kustumatu janu suurema mõjujõu ja võimu järele ning vähemalt vaataja jaoks pole see mingisugune saladus, et need kaks presidendipaari kohta ihalevad. Mis neist kõigist teistest ihalejatest eristab? Nad teevad oma unistused tõelisuseks, te ainult vaadake. 

Remy Dantoni ja Jackie Sharp’i puhul näib suhete pelga soojenemise asemel asi suisa kuumaks kiskuvat. Kuigi isiklikus elus võiks see kõik viia millegi suurepäraseni, saavad siin segavaks professionaalsed suhted, mille lahushoidmisega isiklikust elust Sharp veel palju vaeva näeb, ehkki kiusatus formaalsus kuradile saata on suur.

Nagu võis aimata, siis on meile eelmise nädala episoodis tutvustatud ajakirjanik Ayla Sayya sukeldunud üsna kartmatult Underwoodi sahkerdamistesse Tuski ja Fengiga ning kuigi ambitsiooni peab hindama, süttivad ka ohutuled, sest me kõik mäletame veel värskelt, mis juhtus Zoe Barnes’i, Lucas Goodwini ja Janine Skorsky’ga. Kui mitte hirmul, siis valvas tasub igatahes olla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee