Krimi

Eestis vangi mõistetud Haidari võeti Interpoli tagaotsitavate lehelt maha (12)

Õhtuleht.ee, 13. aprill 2015 08:54
Mohammad Yaqub HaidariFoto: Peeter Langovits / Postimees
Kunagine Rapla piimatööstuse juht Mohammad Yaqub Haidari, kes on Eestis ulatuslike maksukuritegude eest tagaselja neljaks aastaks vangi mõistetud, võeti Interpoli tagaotsitavate lehelt maha.

Kuna isiku asukoht on teada, ei paluta praegusel hetkel tema asukoha tuvastamiseks avalikkuse abi ning seetõttu ei ole ka vajadust tema andmeid avalikult kodulehel kajastada, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Uku Tampere, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Isik on tagaotsitav ning märge selle kohta on Interpoli andmebaasides jätkuvalt olemas. See tähendab seda, et õiguskaitseasutused erinevates riikides näevad teda kontrollides, et tegemist on tagaotsitava isikuga ning peavad ta kinni," märkis Tampere ja lisas, et Interpoli Eesti riiklik keskbüroo on sellest teadlik.

2009. aasta augustis kuulutas kohus kunagi eriliste teenete eest valitsuselt peaaegu Eesti kodakondsuse saanud, kuid hiljem miljonite kroonide omastamises süüdistatuna kohtu alla antud Haidari tagaotsitavaks, kuna mees hakkas kohtust kõrvale hoidma.

Samal teemal

17.11.2017
Kunagisest Rapla piimatööstuse juhist ning Eestis tagaselja süüdi mõistetud Haidarist sai Kabuli kuberner
17.01.2015
Omaaegset Rapla piimatööstuse juhti taheti Afganistanis ministriks määrata
09.12.2011
Tabamatu piimaärimehe vanglakaristus jäi jõusse
29.12.2006
Piimaärimees kohtu alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee