Galeriid

GALERII: Saaremaal toimus järjekordne võimlemisfestival 

Irina Mägi, 12. aprill 2015, 20:15
Foto: Irina Mägi
Täna toimus Kuressaares XXX Saaremaa võimlemis-, liikumis- ja tantsurühmade festival ja X festival "Hea rüht kõigile".

Kolmkümmend aastat on üritust korraldanud ja vedanud legendaarne võimlemistreener Tiiu Haavik. Tiiu Haavikul läheb temal 32 aasta Saaremaal ja esimese festivali korraldas ta 1986. aastal tolleaegses Kingissepa kultuurimajas.

Oma esimene festival on tal selgelt meeles, kuidas esinemise ajaks kadus mikrofonist vool ja kuidas üks esineja lavalt esinemise ajal lava all asuvasse helitehniku ruumi kukkus. Sellest olenemata läks aga üritus korda, palju oli vaatajaid ja kõva häälega sai lavalt kõik vajalik edasi antud.

Aastate jooksul on festival toimunud Saaremaa Ühisgümnaasiumis , Saare Kaluri võimlas, 2000. aastast alates Vanalinna koolis ja selleaastane juubeliüritus toimus Kuressaare spordihoones.

Tiiu Haaviku sõnul oli see ka õige valik, sest Vanalinna kooli saali ei oleks sellisel hulgal pealtvaatajad ära mahutanud. Peale esinemisi tänas Haavik ustavaid võimlejaid ja tantsijaid, oma abilisi, korraldusmeeskonda. Kokku esines 322 esinejat, neist noorim oli kahe aastane ja vanimal vanust 79. Esinemiskavasid oli kokku 47.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee