Eesti uudised

ILVESE JÄRGMINE ENNUSTUS: Venemaal kulub Eesti hõivamiseks neli tundi (216)

Õhtuleht.ee, 12. aprill 2015 14:50
Toomas Hendrik IlvesFoto: TEET MALSROOS
President Ilves maalis väljaandele The Telegraph antud intervjuus üsna musta pildi Eesti tulevikust: Venemaa on võimeline Eesti vallutama nelja tunniga ning presidendi meelest on Venemaa rünnak Eestile "võimalik" ja isegi "tõenäoline".

President Ilves rääkis väljaandele, et Eesti piiride lähedal korraldab Venemaa suuri manöövreid, millest võtab osa 40 000 – 80 000 sõdurit. "Oleme täheldanud ähvardava retoorika lisandumist, Eestit pole küll eraldi mainitud, kuid me kuulume riiki hulka, mida on mainitud ähvardaval toonil," rääkis ta.

Möödunud aastal toimunud NATO tippkohtumisel Wales'is otsustati 5000 mehelise NATO kiirreageerimisjõudude loomise, mis suudaksid vajaduse korral Balti riikidele appi tulla.

Kuid president Ilves polnud taoliste sündmuste käiguga rahul. "Kui midagi peaks juhtuma, kas NATO jõuab siia nädalaga? Või viie päevaga? Kuid kui vaadata neid manöövreid, mis tehakse meie naabri poolt, siis nad võivad rünnata hetkega ja kõik võib möödas olla vaid nelja tunni jooksul," rääkis ta.

Samal teemal

17.04.2015
TV3 VIDEO | Linnar Priimägi pani presidendi paika: see on ebaadekvaatne, mida ta teeb! Ta on veidrik ja ülemaailmne narr!
14.04.2015
Tarand: Ilves olgu ütlemistes vastutustundlikum
13.04.2015
Juhtkiri | Neli tundi ja ongi tuubad?
13.04.2015
Ilves: tuginesin oma nelja-tunni-repliigis NATO militaarekspertide hinnangule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee