Tarbija

Statoil: kavandatud aktsiisitõusuga maksab kütus rohkem kui Soomes (71)

Delfi Ärileht, 12. aprill 2015 11:55
Valitsuse kavandatud aktsiisitõus bensiinile ja diislile on liiga kiire ning paneb transpordiettevõtted tankima Eesti piiridest väljaspool.Foto: LAURA OKS
Statoili müügidirektor Meelis Migur ütleb, et valitsuse kavandatud aktsiisitõus bensiinile ja diislile on liiga kiire ning paneb transpordiettevõtted tankima Eesti piiridest väljaspool.

Kui järgmisest aastast plaanitakse mootoribensiini aktsiisitasu Eestis tõsta 10 protsenti ja diislikütusel 14 protsenti ja järgmistel aastatel 10 protsenti, siis kasvab aktsiisimaksu erinevus juba järgmisel aastal võrreldes Leeduga 36 protsendile ja Lätiga 30 protsendile.

"Viieaastases perspektiivis on mootorikütuste hind praeguse kava kohaselt Eestis möödunud Soome hinnatasemest ning aktsiisitasusid võrreldes ületame Lätit ja Leedut kahekordselt."

Maksude osakaalu tõus võib tõenäoliselt kaasa tuua illegaalse kütuseturu kasvu, sest suureneb kütusepettuse kasumlikkus.

Õliühingu ja selle liikmete arvates tuleks aktsiisiteemale läheneda komplektselt, võttes arvesse kõiki kütuseliike ja lähiriikides toimuvat.

Refereeritud artiklit saab tervikuna lugeda Delfi Ärilehes.

Samal teemal

11.03.2015
Keskerakond: valitsusliidu maksutõusukava kahjustab eelkõige maarahvast
11.03.2015
Uue valitsuse plaanid tõotavad elu kiiret kallinemist
08.03.2015
Diisliaktsiis tõuseb isegi 14 protsenti
07.03.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Kütuseaktsiisi tõus hüppeliselt inflatsiooni ei kiirenda