Valitsuse kavandatud aktsiisitõus bensiinile ja diislile on liiga kiire ning paneb transpordiettevõtted tankima Eesti piiridest väljaspool. (LAURA OKS)

Statoili müügidirektor Meelis Migur ütleb, et valitsuse kavandatud aktsiisitõus bensiinile ja diislile on liiga kiire ning paneb transpordiettevõtted tankima Eesti piiridest väljaspool.

Kui järgmisest aastast plaanitakse mootoribensiini aktsiisitasu Eestis tõsta 10 protsenti ja diislikütusel 14 protsenti ja järgmistel aastatel 10 protsenti, siis kasvab aktsiisimaksu erinevus juba järgmisel aastal võrreldes Leeduga 36 protsendile ja Lätiga 30 protsendile.

"Viieaastases perspektiivis on mootorikütuste hind praeguse kava kohaselt Eestis möödunud Soome hinnatasemest ning aktsiisitasusid võrreldes ületame Lätit ja Leedut kahekordselt."

Maksude osakaalu tõus võib tõenäoliselt kaasa tuua illegaalse kütuseturu kasvu, sest suureneb kütusepettuse kasumlikkus.

Õliühingu ja selle liikmete arvates tuleks aktsiisiteemale läheneda komplektselt, võttes arvesse kõiki kütuseliike ja lähiriikides toimuvat.

Refereeritud artiklit saab tervikuna lugeda Delfi Ärilehes.

Jaga artiklit

71 kommentaari

M
maamee  /   10:07, 22. apr 2015
Eestis ikka rikkad naeravad ja vaesed maksavad.
D
D'O-  /   12:37, 17. apr 2015
Annan nõu, kuidas selle hinnatõusuga toime tulla, mis järgneva nelja aastaga ähvardab meie rahakotid praktiliselt tühjaks teha.. - Kõigil Eestimaa inimestel, kel' vähegi OIDU ja (tõõ)JÕUDU ON, TULEKS siit KÕIGE KIIREMAS KORRAS ÄRA KOLIDA!!! (Siis poleks neil AKTSIISITÕSTJATEL enam midagi võtta, sest pensionäride sissetulekud ON ju niigi sedavõrd madalad, et nemad ei kasuta mingit automarki juba pikemat aega!)...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis