Krimi

Lõkkest lendunud säde süütas Kosel elumaja, Maardus põles 16 hektarit kulu (12)

Toimetas Kristin Aasma, 11. aprill 2015, 20:48
Kulupõleng Maardus 11. aprillil 2015. Põhja päästekeskus
Harjumaal Maardus põles 16 hektarit kulu. Kose vallas aga põles maha elumaja, kui lõkkest süttis tugeva tuule tõttu maja katus. Põleng levis kiiresti metsa poole.

Täna teatati mitmest kulupõlengust Tallinnas ja Harjumaal. Häirekeskus sai teate kulupõlengust Maardus Põhjaranna tee lähedal kell 15.30. Algselt põles kuluhein 600 ruutmeetril, kuid tuli levis kiiresti edasi. Sündmusele reageerisid päästjad Muuga, Pirita, Nõmme, Lilleküla ja Kesklinna komandost. Lisaks aitasid kulupõlengut piirata ka Saku ja Kaberneeme vabatahtlikud päästjad. Kokku põles 16 hektarit kulu ja roostikku. Tule levik saadi kontrolli alla kella 19.24ks.

Lisaks sai Häirekeskus täna pärastlõunal kella nelja paiku teate elumaja põlengust Kosel Aela külas. Ühekordne puidust eluhoone põles lahtise leegiga. Päästjate sündmuskohale jõudes olid inimesed juba majast evakueerunud.

Õnnetuses keegi kannatada ei saanud, kuid hoone ning selle küljes olevad abihooned hävisid täielikult.

Põleng sai alguse ohutusnõuetele vastavalt tehtud lõkkest, kuid levis tugeva tuule tõttu maja eterniitkatusele. Hoone põlengust levis kulutuli edasi metsa poole, süüdates ka puid ning elektriposti. Tuli kustutati kella seitsmeks.

Päästjad said täna päeval Tallinnas ja Harjumaal kokku üle 20 väljakutse kulupõlengutele.

Päästjad tuletavad meelde, et kulu põletamine on seadusega keelatud ning karistatav tegevus. Hävitav ja ohtlik kulutuli saab enamasti alguse hooletust või tahtlikkust inimtegevusest, olgu selleks siis sügisel niitmata jäänud hein, ohutusnõuetele mittevastav lõkke tegemine või maha visatud hõõguv tikk või suitsukoni. Kulupõlengud teevad kahju keskkonnale ja elusloodusele, hävitavad inimeste vara ja elusid.

Ka siis, kui tuli on tehtud ohutusnõudeid järgides, tuleb olla tähelepanelik ümbritseva keskkonna ja ohtude suhtes!

Täpsemat infot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee