Eesti uudised

Ka Rait Maruste saatis Reformierakonna juhatusele väga kriitilise avalduse  (65)

Delfi, 11. aprill 2015 17:43
Rait MarusteFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
Eelmise riigikogu koosseisu põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste saatis sel nädalal Reformierakonna juhatusele äärmiselt teravasisulise kirja, kus ta heitis parteikaaslastele ette erakonna personalipoliitikat uue valitsuse moodustamisel ja ta kunagiste parteid päästvate tegude unustamist.

Kuigi Delfi ja Eesti Päevalehe käsutuses seda kirja veel pole, on nii kirja autor kui mitmed juhatuse liikmed tunnistanud, et selline kiri on laekunud, kuid seda ei soovita avalikkusega jagada.

Samal teemal

Mitu juhatuse liiget on tunnistanud, et sel kirjal on mitu mõõdet. Neist sõnadesse on valatud pahameel, millistel alustel määrati Reformierakonna ministrid ametisse.

Lisaks olevat Maruste imestunud, et kui ta paar aastat tagasi aitas ametist lahkunud justiitminister Kristen Michali heaks avalikkuse ees paremat mainet koguda, siis enne riigikogu valimisi oli see unustatud ja talle ei soovitud valimisnimekirjades tõusta positsioonile, mis talle tagaks koha parlemendis.

Refereeritud artikkel tervikuna on Delfis.

Samal teemal

10.03.2015
KAJA KALLASE TERAV KRIITIKA ERAKONNAKAASLASTELE: miks saab rahanduskomisjoni esimeheks inimene, kelle häältesaak ei võimaldanud riigikokku pääseda?
18.02.2015
Maruste kritiseerib ministrit: kohtute arengukava tehti kohtutelt küsimata
24.00.2015
Maruste: vaid üks kord on soovitud salvestist kuulata
14.00.2015
Skandaal: riigikogu komisjonides kõneldu jääb tuleviku tarvis üles kirjutamata