Eesti uudised

Eesti ja USA õhuväelased pidasid Harjumaa kohalikega ühistalguid 

Õhtuleht.ee, 11. aprill 2015 16:21
Foto: Andrii Vytvytskyi / Eesti Kaitsevägi
Ameerika Ühendriikide ja Eesti õhuväelased tegid täna Harjumaal Männiku külas, Vasalemmas ja Harju-Ristil koos kohalike elanikega heakorratöid.

Vasalemmas töötasid talgulised lasteaia mänguväljakul, kus raiusid võsa, korrastasid ja uuendasid mänguväljakut ning rajasid lastele väikese jalgpalliväljaku. Ameerika Ühendriikide õhuväelased kinkisid lasteaiale komplekti jalgpalle ja mitmesuguseid mänguasju, edastas Kaitseväe peastaap.

Samal teemal

Risti kalmistul ja kirikuaias langetasid õhuväelased kuivanud puid ning tegid muid haljastustöid. Lasketiiru lähedal asuvas Männiku külas korrastasid nad aga külaväljakut.

Projekti Eesti õhuväe poolse koordinaatori staabiveebel Janis Jallai hinnangul aitavad koos tehtud talgud tugevdada nii kaitseväelaste ja kohalike elanike vahelisi sidemeid kui ka kahe riigi õhuväelaste kontakte. "Ühine vaevanägemine, ühine ilu loomine ümbruskonnas ning seejärel ühine kehakinnitamine on parim tee inimsuhete arendamisel," ütles staabiveebel Jallai.

19. märtsist kuni 17. aprillini toimub Eesti õhuruumis Eesti ja Ameerika Ühendriikide õhuvägede ühisõppus, mis on kahe riigi lähedaste liitlassuhete demonstratsiooniks ning mis annab olulise panuse meie julgeoleku tugevdamisesse.

Õppusel osaleb lisaks Eesti õhuväele Ameerika Ühendriikide õhuväe 31. hävitajate tiiva 510. eskadrill, mis baseerub alaliselt Aviano lennubaasis Itaalias.

Väliõppuse ajal asub hävitajatega F-16 relvastatud eskadrill Ämari lennubaasis. Lisaks osalevad õppuse mõnel harjutusel Soome ja Rootsi õhuvägede ning Balti õhuturbeoperatsiooniga seotud Hispaania, Itaalia ja Poola hävitajad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee