Eesti uudised

Kas Eesti Energia endine boss saab riigilt 12 000 eurot kuus või… rohkem? (48)

Juhan Haravee, 11. aprill 2015 08:00
Kurjade kaagutada: Eesti Energia täpset summat ei ütle, kuid riigifirma endise teeneka juhi Sandor Liive (pildil) lahkumisraha ei anna kadestajatele asu. Foto: Arno Saar
Eesti Energia kommunikatsioonijuht Katriin Loorents kinnitas Õhtulehele, et eile TallinnaTV uudistesaates "Täna" kõlanud väide, nagu makstaks firma endisele juhile Sandor Liivele riigikassast veel 15 kuud 12 000 eurot, ei vasta tõele.

"Need ei ole õiged numbrid," ütleb Loorents veendunult.

Samal teemal

"Millised on aga õiged, ei saa aga avalikustada ei Sandor Liive ega Eesti Energia (EE) nõukogu, kelle vahel konfidentsiaalsusnõuet sisaldav kokkulepe sõlmiti. See on täiesti tavaline ja levinud praktika."

Nii teab Eesti Energia kommunikatsioonijuht kindlalt vaid seda, et TallinnaTV avaldatud numbrid on valed, kuid milline võiks olla Sandor Liive õige lahkumistasu, seda pole tal õigustki teada.

Telekanal väidab, et endine tippjuht teenivat 15 kuuga kokku 180 000 eurot, kuigi on ametist prii. Sellele lisanduvat iga kuu veel 2750 eurot, mida ta saab Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) kuratooriumi esimehena. Selle ameti täitmise eest (sh ülikooli rektori valimine) makstav tasu on pool rektori põhipalgast. 2012. aasta sügisel Estonian Airi juhi kohalt vallandatud Tero Taskila aastateenistus (432 000 eurot) ületas Sandor Liive väidetavat palka ligi kolm korda. Taskila lahkumishüvitis oli 100 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee