Eesti uudised

Lisatud välisminister Pentus-Rosimannuse kommentaar!

Tänane istung laevakaitsjatele veel selgust ei toonud (6)

Kristiina Tilk, 10. aprill 2015 12:45
LAEVAKAITSJAD: Eestlastest laevakaitsjad on juba üle aasta oodanud, millal nad koju lubatakse.Foto: Erakogu
Eesti kodanikke ülemkohtu istungil esindanud vanemadvokaat Aryama Sundaram esines kaitsekõnega kõige esimesena ja sai kõige pikemalt sõna. Kohus kuulas ära ka laevafirma AdvanFort advokaadi ja Tamil Nadu osariigi prokuröri. 

Välisministeerium on varasemalt öelnud, et kõige optimistlikum asjade käik on, et ühe istungiga lükatakse vaie tagasi ja otsuse vormistamine võtab aega vaid mõne päeva.

Täna läks aga käiku teise variandina välja toodu - ühe istungiga otsust ei tehtud ja lisainformatsiooni kogumiseks kuluvad veel mõned nädalapäevad.

Kohtus eestlastest laevakaitsjaid esindanud advokaat rõhutas, et kaitseb vaid mehi ning diislismuugeldamist ja kaptenit puudutavad süüdistused neid ei puuduta. Samuti rõhus ta meete raskele olukorrale ja palus kohtunikult vastutulelikkust.

Et algselt esindas mehi kaasuses AdvanForti advokaat, anti Aryamale võimalus anda sisse eraldi kirjalik kommentaar, kus rõhutatakse ainult meeste õiguseid ja olukorda.

Samal teemal

"Kohus palus Eesti kodanikke esindanud advokaadil esitada kolme päeva jooksul oma seisukoht kohtule kirjalikult, mida advokaat ka teeb,“ teatavad laevakaitsjad ja lisavad, et Aryama meeskond annab kohtule vastuse järgmise nädala esmaspäeval.

Kohtuniku sõnul toimub järgmine istung aprillikuu jooksul ja loodetavasti tehakse kohtu poolt siis ka otsus. 16. aprillil toimub arutelu meeste asjade, eelkõige passide tagastamise üle. 

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul oli advokaadi kaasamine Eesti kodanike kaitseks vajalik, et tagada neile maksimaalselt kvaliteetne kaitse. "Positiivne on see, et asjad on kõigi pingutuste tulemusel India Ülemkohtus lõpuks liikuma hakanud. Hoiame omalt poolt kindlasti jätkuvalt survet ja teeme kõik, et järgmine istung oleks hästi ettevalmistatud. Loodame, et India Ülemkohus teeb antud asjas positiivse otsuse aprilli jooksul," sõnas välisminister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee